יום ראשון, 18 באוגוסט 2019, י"ז אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

מנותק מהמציאות

בישיבה החגיגית של מועצת העיר החדשה, התכבד לשאת דברים גם ראש העיר היוצא ניסים מלכה. במקום לפרגן לראש העיר החדש, מלכה פצח בנאום שכל כולו היה שבח והלל להשגיו כראש עיר. מישהו שכח לספר לו שמערכת הבחירות כבר הסתיימה

פורסם בתאריך:


 

ראש עיריית קרית שמונה היוצא, ניסים מלכה, מתקשה להסתגל למעמדו החדש כראש עיר לשעבר, וכחבר מועצה מן השורה בהווה. אתמול הדברים הגיעו לשיא של ניתוק מהמציאות במהלך ישיבת המועצה החגיגית, שבה הושבעה אמונים מועצת העיר החדשה.

בתסמונת הזאת של ניתוק מהמציאות מצידו של מלכה ניתן היה להבחין במהלך החודשים האחרונים לכהונתו. הוא החל לפנטז על דברים דמיוניים לחלוטין, על הקמת בית חולים חדש בקרית שמונה, על תקציבים של מאות מיליוני שקלים שלא היו ולא נבראו, ועוד כהנה וכהנה.

אתמול בערב קיבל מלכה את הבמה כדי לשאת דברים כמי שעמד בראש העירייה בעשר השנים האחרונות. מצופה היה מאדם במעמדו להכיר בכך שהציבור הראה לו את הדרך החוצה, לתת את ברכת הדרך למי שנבחר במקומו, ולא לנסות לפגום במעמד החגיגי.

אבל מלכה הוכיח שוב שהוא פשוט חי בסרט. הוא נשא נאום נלהב על השגיו כראש עיר, כאילו שהוא נמצא בעיצומה של מערכת הבחירות.

"היום אני מסתכל אחורה ביחד עם חבריי לדרך, ויודע, זה היה קשה ולא פשוט, אבל הצלחנו", אמר מלכה. איך הוא מסוגל לומר דברים כאלה לאחר שהוא ספג תבוסה קשה שבמערכת הבחירות, זה רק מלכה יודע.

הוא החל למנות שורה של הישגים לכאורה בתקופת כהונתו, וניתן היה לראות כיצד לא מעט אנשים בקהל נעים באי נוחות לנוכח הדברים. התושבים שנכחו בישיבה, ייאמר לזכותם, נתנו למלכה את הכבוד, לא הפריעו לו ושמרו על שקט עד לסיום נאומו.

בסוף הנאום פנה מלכה לראש העיר החדש, אביחי שטרן, ואמר: "אני גאה להעביר לך עיר במצב מצוין, עם תקציבי ענק של מאות מיליוני שקלים שממתינים למימוש וביצוע הפרויקטים השונים".

סביר להניח שאביחי שטרן לא משלה את עצמו שזהו המצב של העירייה לאחר עשר שנים בהם מלכה כיהן כראש עיר. הנאום הזה היה שירת הברבור של אדם שמתקשה להכיר במציאות, ומנסה למצות עוד קמצוץ של תשומת לב ציבורית, עוד טיפת כבוד אבוד, בטרם ייפרד מהמעמד והתפקיד שהיו מנת חלקו בעשר השנים האחרונות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
אין מילים
אין מילים | 12:58   10.12.18
3
בלוף
אלי | 08:47   07.12.18
2
הזוי לא ייאמן
אני | 17:02   06.12.18
1
ניסים
ישעיהו שקלים | 12:59   06.12.18