יום שבת, 20 ביולי 2019, י"ז תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

עזב את קרית שמונה, אבל קרית שמונה לא עוזבת אותו

מהנדס העיר קרית שמונה לשעבר, חגי קול, התמנה לתפקיד מהנדס המועצה המקומית אזור, והוא מאוד מרוצה מתפקידו החדש, אך השבוע צפו ועלו השדים מן העבר, בעקבות הכתבות של איילה חסון, שבהן הוא שוב הושמץ. גם הפעם לקול יש תשובות ברורות לכל ההאשמות שהופנו נגדו

פורסם בתאריך:


השדרנית הבכירה איילה חסון סימנה איקס על חגי קול, וניסתה להוכיח בכל דרך שהוא היה האיש הרע בעימות שהיה בינו לבין ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה. על כך כבר פורסמה כתבה לפני יומיים ב"צפונט".

חגי קול  עזב את קרית שמונה לפני עשרה חודשים, וכבר פתח דף חדש, ופתאום הוא מוצא את עצמו שוב בעין הסערה. שוב העימותים הקשים מן העבר צפים ועולים בתקשורת, ושוב הוא מוצא את עצמו מבלי שהתכוון לכך במוקד העימות הפוליטי בקרית שמונה.

לפני מספר חודשים התמנה קול לתפקיד מהנדס המועצה המקומית אזור, ולדבריו הוא מאוד מרוצה. "זה עולם אחר", הוא אומר. "ההתנהלות היא לגמרי עניינית, יחסי העבודה מצויינים, ואני מקבל גיבוי מלא מכל מי שאני עובד מולו".

אבל השדים מן העבר לא עוזבים את חגי קול. בעיריית קרית שמונה החליטו להמשיך להציק לחגי קול גם במקום עבודתו החדש. ב-26.7.2018  שלח היועץ המשפטי של הוועדה לתכנון ובניה, משה רותם ממשרד עורכי הדין עוז הרמלין, מכתב לראש המועצה המקומית אזור, אריה פכטר,  ובו הוא טוען שחגי קול מתערב בנעשה במערכת הבחירות בקרית שמונה. המכתב נשלח בעקבות כמה פוסטים שחגי קול העלה בפייסבוק.

בסעיף 2 במכתב נאמר: "על פי הנחיות מנכ"ל משרד הפנים, התקשי"ר, חוק שירות המדינה (משמעת) ןכן על פי פסיקת בית המשפט העליון, על עובדי הרשויות להימנע מלעסוק באופן פומבי בפעילות פוליטית ובתמיכה (או בהתנגדות) במי מהמועמדים בבחירות לרשויות המקומיות".

על כך משיב חגי קול: "ראשית, לא תמכתי בשום מועמד בקרית שמונה, ולא אמרתי בעד מי להצביע או במי לא להצביע. שנית, המייל הזה נשלח בו זמנית למספר רב של עובדי מועצה באזור, ולא רק לראש המועצה. זה מעיד על כך שהיה פה ניסיון להכפיש את שמי".

ויש עוד טעם אחד לפגם במכתב הזה. נטען כלפי קול שהוא מתערב במערכת הבחירות בקרית שמונה. במקביל, גם הרמלין, שהוא היועץ המשפטי של הוועדה לתכנון ובניה, וגם דוד טלביץ, שהוא מזכיר הוועדה, הופיעו בכתבה שאיילה חסון שידרה ביום שישי האחרון. להם מותר היה להופיע ולהשמיץ את קול, כדי לנסות לשפר את התדמית של ניסים מלכה, ואילו לחגי קול, כך טוען הרמלין, אסור לומר את דעתו.

איילה חסון עסקה בעניינו של חגי קול ביומן שישי בערוץ 10, אחר כך בתוכנית המטה המרכזי באותו ערוץ במוצאי שבת, ולמחרת ביום ראשון ברדיו 103 אף אם, שם היא העלתה לשידור את ניסים מלכה, ומולו את ניצב בדימוס עמיחי שי, יועץ לעניינים מיוחדים במשרד מבקר המדינה.

אחרי שחגי קול שמע את מה שנאמר בתוכניות האלה, הוא מצא לנכון להזים את הטענה שעלתה בתוכניות האלה, כאילו היה קשר בינו לבין בני נחמיה, הבעלים של קניון נחמיה: "כשעבדתי בעיריית ירושלים", מספר קול,  "ידעתי מי זה בני נחמיה, משום שהוא איש נדל"ן מאוד מוכר, אבל לא היה בינינו שום קשר, לא בקטע המקצועי ולא מחוץ לזה. זה סיפור מצוץ מן האצבע".

האמת היא שמי שראה את הכתבות של איילה חסון יכול היה בקלות ללכת שולל ולהסיק שהיה קשר מוקדם בין נחמיה לקול. כלפי קול נטען שלמרות שהוא החל את עבודתו רק בספטמבר 2014, כבר בחודש יולי הוא החל לעסוק בעניין המרכז המסחרי של זאב שאול הסמוך לצומת מצודות, וזה מוכיח שמי שהפעיל אותו היה בני נחמיה.

הגרסה של קול שונה לגמרי: "אני זכיתי במכרז לתפקיד המהנדס בקרית שמונה בחודש מאי 2014. הייתי אמור להתחיל לעבוד בספטמבר. אבל במהלך חודש יוני היתה לי שיחה עם ניסים מלכה ועם המנכ"ל, אשכול שוקרון.

"הם אמרו לי, אמנם אתה מתחיל בספטמבר, אבל כדאי שתבוא פעם או פעמיים בשבוע, כדי להכיר את האגף, כך שתוכל להיכנס בהדרגה לעניינים. הסכמתי לכך, והחל מחודש יולי התחלתי להגיע פעם בשבוע לקרית שמונה.

;t=259s

"במקביל, המזכירה של האגף החלה לשלוח לי מיילים, שבהם נדרשה החלטה של מהנדס העיר, ואני הייתי משיב ונותן הנחיות. במהלך חודש יולי הוגש ערר על ידי חברת בן רז השקעות בע"מ של בני נחמיה, נגד הבניה של המרכז המסחרי של זאב שאול.

"המזכירה שלחה אלי מייל, ובו המסמך של הערר, וביקשה הנחיות, מה לעשות. השבתי לה, שצריך לצאת לשטח ולבדוק, האם הבניה היא בהתאם להיתר הבניה שהוצא למקום. זאת היתה הנחיה מקצועית נטו.

"היה צריך לתת תשובה תוך 7 ימים, כך שלא היתה ברירה אלא לתת את ההנחיה הזו. באותו זמן לא היה לי שמץ של מושג מי נגד מי ולמה בסיפור הזה. לא יכולתי לדמיין בכלל  לאן זה יוביל, ואיך ישתמשו בזה לאחר מכן כנגדי".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: