יום ראשון, 18 באוגוסט 2019, י"ז אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

עכשיו זה רשמי

אביחי שטרן התמנה רשמית לתפקיד ראש עיריית קרית שמונה בישיבה חגיגית של מועצת העיר. על כתפיו הצנומות מונחות ציפיות גדולות מאוד של התושבים, והמסר החשוב ביותר בדבריו היה: סבלנות, תנו לי זמן.

פורסם בתאריך:


באודיטוריום של בניין אשכולות פיס התקיימה אתמול בערב ישיבה חגיגית של מועצת העיר החדשה, בה נשבעו אמונים חברי מועצת העיר ובכללם גם ראש העיר הנבחר, אביחי שטרן. לישיבה, שהיתה יותר טקס הכתרה מאשר ישיבה מעשית, הגיעו לא מעט תושבים. החלק הטקסי סימל דבר חשוב, והוא העברת המקל ממועצת העיר הקודמת לזו החדשה.

החלק המרכזי בישיבה הזו היה נאומו של ראש העיר החדש, אביחי שטרן. כמו שבדרך כלל קורה לאחר מערכת בחירות, יש רצון, בעיקר מצד מי שניצח, לרפא את הפצעים ולשדר פיוס ואחדות.

זה גם מה ששטרן עשה בנאומו. מלחמות ודאי יהיו לו בהמשך הדרך, אבל לפחות בהתחלה הוא מעוניין ליצור אווירה שתהיה כמה שיותר נוחה לקידום הנושאים שעומדים אצלו על הפרק.

נדמה שכבר מזמן לא היו ציפיות כל כך גבוהות מראש עיר בקרית שמונה. הציבור הצביע בעד שינוי, ועכשיו שטרן צריך לפרוע את השטר. בהקשר הזה הוא אמר שני דברים שראויים לתשומת לב.

"אני יודע שהציפיות מאיתנו גבוהות", אמר שטרן. "זה בדיוק הרף שאני רוצה להציב לעצמי בכל תפקיד שאותו אני ממלא, ובמיוחד בתפקידי כראש עיריית קרית שמונה. תמיד צריך לכוון הכי גבוה שאפשר".

שטרן אומר שהוא לא חושש מעומס הציפיות, הוא נכון לאתגר ומאמין שהוא יוכל לעמוד בו, אבל בהמשך הוא אמר עוד משפט חשוב מאוד שקשור לעניין הציפיות. "רק דבר אחד אני מבקש, סבלנות. תנו לנו את הזמן הדרוש כדי לבצע את השינויים הדרושים. עבודה ציבורית דורשת הרבה סבלנות, ואני מתחייב שבסופו של תהליך הסבלנות אכן תשתלם, וכולם יוכלו ליהנות מפירות העבודה שלנו".

החל מאתמול בערב הסמכויות כראש עיר נתונות בידיו של שטרן. לפני שהוא יקבע את הכיוון ואת סדרי העדיפויות, שטרן צריך להקדיש את התקופה הקרובה לנבירה במסמכי העירייה הנוגעים לפעילותה בקדנציה הקודמת. עבודת לימוד רבה לפניו, ויתכן בהחלט שעמדתו בעניינים מסוימים תשתנה לאחר שהוא יתוודע לתמונה המלאה של הירושה שהוא קיבל.

במהלך דברי הברכה שלו ציין שטרן גם את החשבת המלווה של העירייה, ואמר שהיא הפכה לבת בית. אכן כבר קשה להיזכר מתי לעיריית קרית שמונה לא היה חשב מלווה. האתגר של שטרן הוא להביא למצב שהחשבת המלווה כבר לא תהיה בת בית, והעירייה לא תזדקק יותר לשירותיה.

זה לא יקרה מהיום למחר, אבל זה היעד ששטרן צריך לכוון אליו. כדי להגיע למצב הזה. שטרן יצטרך לבצע צעדים שחלקם יהיו קשים וכואבים, אך לא יהיה מנוס מכך, שכן החובות של העירייה כבדים, והתייעלות היא שם המשחק בכל תהליך הבראה. זאת הסיבה ששטרן ביקש מהציבור להתאזר בסבלנות, והוא אכן זכאי לכך שהציבור ייתן לו את הזמן הנדרש להוכיח שהוא ראוי לאמון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: