יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

רבין יעקב: זלץ לא ביקש את רשותי

ראש המועצה האזורית גיורא זלץ פרסם סרטון שלו לוחץ את ידה של רחל רבין יעקב באירוע הוקרה לבני 80 שהתקיים בקיבוץ ברעם. רבין יעקב מחתה על כך שזלץ פרסם את הסרטון, מבלי שקיבל את רשותה.

פורסם בתאריך:


רחל רבין יעקב, תושבת קיבוץ מנרה, היא אמו של גדי יעקב, שמתמודד כיום לראשות המועצה האזורית הגליל העליון. היא גם אחותו של יצחק רבין ז"ל, ולכן היא דמות מוכרת גם ברמה הלאומית.

לפני כשבועיים היא השתתפה באירוע הוקרה לבני 80 שהתקיים בקיבוץ ברעם. באירוע נכח גם ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ. במהלך האירוע ניגש זלץ אל רבין יעקב, אמר לה שלום ולחץ את ידה. מאוחר יותר התברר שזלץ פרסם בדף הפייסבוק שלו סרטון שמתעד את המפגש שלו עם רבין יעקב.

רבין יעקב מצאה טעם לפגם בכך שזלץ פרסם את הסרטון הזה מבלי לקבל את רשותה.  בתגובה לכך היא הופיעה בסרטון קצר, אשר בו  אמרה את הדברים הבאים: "בברעם התקיים לפני כמה זמן מפגש לציון דור בני שמונים, עם מקהלת הגליל העליון, וכמובן שאני הייתי שם.

"גיורא זלץ, מועמד לראשות המועצה, אמר לי שלום, אבל דאג שיצלמו את התמונה. בלי הסכמתי הוא פרסם את התמונה הזו, ואני חושבת שזה לא חברי ולא הוגן".

רבין יעקב בחרה לומר את הדברים באופן מאוד מאופק, אבל במטה של גדי יעקב רואים את המקרה הזה בחומרה. עורכת הדין סמדר ויינברג, שהיא זוגתו של גדי יעקב, שלחה מכתב חריף לגיורא זלץ תחת הכותרת: "שימוש שלא כדין בתמונת מרשתי – הגב' רחל רבין יעקב".

במכתב נאמר בין השאר: "בחוסר תום לב משווע דאגת לצלם את הרגע ללא ידיעת מרשתי. אם לא די בכך היא נדהמה לגלות שעשית שימוש בתמונה זו של מרשתי, כחלק מסרטון תעמולה שהעלית בדף הפייסבוק השיווקי של הקמפיין שלך. 

"למותר לציין משמעות הדבר מכל בחינה שהיא, בפרט בפן האתי מוסרי ואמות המידה של יושרה מתבקשת בכלל ומאיש ציבור במיוחד".

לדברי עו"ד ויינברג, זלץ הסיר את הסרטון זמן קצר לאחר שקיבל את המכתב. גדי יעקב אומר שהמקרה הזה ממחיש שזלץ עושה שימוש במשרתו כדי לקדם את קמפיין הבחירות שלו, ושלא מדובר במקרה יחיד.

מהמטה של זלץ משיבים: "התביעה טרם הגיעה, ולמרות שהתמונות צולמו באירוע ציבורי, אין בעיה שלא לפרסם אנשים שאינם מעוניינים בכך, וכי צריך היה פשוט לבקש, אין צורך לשלוח מכתבים". 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: