יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

אל ראש גבעת שחומית

לאחר הפסקה של 30 שנים חודש בקרית שמונה מרוץ גבעת שחומית. מעל 500 רצים השתתפו, ובעירייה כבר החליטו לקיים את המרוץ בעתיד מדי שנה

פורסם בתאריך:


ביום שישי שעבר התקבצו כמה מאות תלמידים מבתי הספר היסודיים והתיכוניים באזור האיצטדיון, שם מוקמה נקודת ההזנקה למרוץ גבעת שחומית. המרוץ הזה התקיים השנה לראשונה, לאחר הפסקה של 30 שנים.

בעשורים הראשונים לקיומה של קרית שמונה, המרוץ הזה היה חלק מהלו"ז של אירועי הספורט בעיר. השנה הוחלט לחדשו, והעירייה בשיתוף המתנ"ס ובתי הספר ארגנו אירוע ספורטיבי שהוא גם עממי וגם תחרותי.

במרוץ היו שני מקצים, אחד של 2,200 מטר, והשני קצר יותר של 1,000 מטרים. בשני המקצים הללו היעד היה להגיע אל פסגת גבעת שחומית למצפה הנמצא בראשה. בשני המקצים המרחק אינו גדול במיוחד, אבל רוב המסלול הוא בעליה, כך שהריצה בכל זאת הצריכה לא מעט מאמץ גופני מהמשתתפים.

יחד עם תלמידי בתי הספר היסודיים והתיכוניים, היתה גם קבוצה של חיילי צה"ל, וגם תלמידים מבית הספר רננים.

חידוש מרוץ גבעת שחומית היה יוזמה של סגן ראש העיר, והממונה על תחום הספורט, יורם ממן. בעקבות ההצלחה של המרוץ אמר ממן: "כמו שהבטחתי בתחילת דרכי מירוץ גבעת שחומית חזר ובגדול.

"אין ספק שהמירוץ שהכי מזוהה עם העיר קריית שמונה חזר ובהשתתפות שיא של ילדים ובני נוער. אנו מביטים קדימה ליעד הבא. אנחנו בדרך הנכונה על מנת להעצים את תחום הספורט בעיר".

גם ראש העיר, אביחי שטרן, הביע את שביעות רצונו מהיוזמה, וכבר הנחה את כל הגורמים ברשות ובמתנ"ס להפוך את המרוץ למסורת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: