יום שישי, 03 באפריל 2020, ט' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

אנחת רווחה

קבוצת הכדורגל איתוראן קרית שמונה הבטיחה את הישארותה בליגת העל לאחר ניצחון 2:0 על בני סכנין. להישארות בליגת העל יש משמעות לא רק לקבוצה עצמה, אלא גם לעיר כולה. עכשיו צריך איזי שרצקי לבחון מה צריך לעשות לקראת העונה הבאה, על מנת שהקבוצה לא תסתבך שוב במאבקי התחתית

פורסם בתאריך:


שמחים וטובי לבב חזרו מאות אוהדים של איתוראן קרית שמונה לעיר לאחר הניצחון על סחנין, שהבטיח את הישארות הקבוצה בליגת העל. השמחה הזו ממתיקה במשהו את תחושת המרירות שליוותה את הקבוצה לאורך העונה האחרונה.

 זאת לא היתה עונה טובה. חוסר יציבות, חילופי מאמנים, והישגים דלים לעומת שנים עברו, ומעל הכל איזי שרצקי שבשנים האחרונות, כך ניתן להתרשם, איבד את מגע הזהב שהיה לו.

זה כמעט עלה בירידה לליגה הלאומית, וברגע האחרון הוזעק שמעון הדרי, מאמן הכדורגל מקרית שמונה, שאימן בקבוצות מחוץ לעיר, ונקרא אל הדגל לאחר פיטוריו של תומר קשטן. הדרי הגיע לפרק זמן קצר מאוד, בעיקר כדי לתת דחיפה מורלית לשחקנים, ואולי כמה טיפים מקצועיים. בשורה התחתונה זה עבד, וזה מה שחשוב.

אחרי עונה לא מוצלחת שבה הנוכחות של הקהל במשחקי הבית הלכה והצטמצמה, נעשה בשבוע האחרון מאמץ לגייס שוב את האוהדים כדי לתמוך בקבוצה ברגעי ההכרעה של העונה. העירייה אפילו תרמה אוטובוס עבור האוהדים, כדי שכמה שיותר יגיעו למגרש בסכנין.

המזל של איתוראן קרית שמונה היה שהמשחק הקובע היה נגד בני סכנין, קבוצה שגם היא סבלה ממשבר העונה, ועם קצת מזל ומוטיבציה השחקנים עמדו במשימה.

השאלה שעומדת על הפרק כרגע היא כיצד מכינים את הקבוצה לעונה הבאה בצורה הטובה ביותר. המאמן של העונה הבאה, כך ניתן ללמוד מהפרסומים, הוא מסאי דגו. דגו הוא מאמן בעל רקורד מוכח, אך זה לכשעצמו לא מבטיח הצלחה.

כדי להצליח הרבה מאוד דברים צריכים להסתדר במשוואה, בחירת השחקנים, הצוות המסייע, וכמובן מערכת היחסים שתיווצר בין המאמן לבעלים של הקבוצה. איזי שרצקי הוא סוג של בעלים שמעורב בכל, ולעיתים חודר לתוך הטריטוריה של המאמן. על רקע זה היו חיכוכים לא מעטים בינו לבין מאמנים שעבדו תחתיו.

השאלה היא האם שרצקי יסיק את המסקנות מהעונה האחרונה, וייתן את החופש ואת השקט למאמן לפעול כפי שהוא מבין. זה לא קל לעבוד תחת שרצקי, והמאמן יצטרך להצטיין לא רק בצד המקצועי, אלא גם ביחסי האנוש. אם הוא יצליח לבנות יחסי אמון עם שרצקי, סיכויי ההצלחה שלו יהיו גבוהים יותר.

קצת קשה להאמין שאיתוראן קרית שמונה תצליח לשחזר את ימיה הגדולים עם אליפות וגביע, כדי שזה יקרה, כל החלקים בפאזל יצטרכו להסתדר בצורה הטובה ביותר. זה נדיר שזה קורה למועדון בסדר גודל כמו של קרית שמונה.

הבעיה העיקרית של המועדון היא העדר קהל. בימים הטובים של המועדון היו מגיעים למשחקי הבית 1500 איש בממוצע. חלק מזה זה בגלל שקרית שמונה היא עיר קטנה יחסית, וחלק משום שככל הנראה אין מספיק אנשים שאוהבים כדורגל בעיר ובסביבתה.

למצב הקבוצה בליגה יש כמובן השלכות על כמות הקהל, וזה נכון לכל קבוצה, אבל צריך להיות מינימום של אוהדים שמוכנים ללכת עם הקבוצה באש ובמים, גם כאשר הקבוצה מדשדשת.

איך בונים קהל כזה? אין לכך תשובה ברורה. זה קשור גם לעבודה שצריכים לעשות במועדון, אבל לא רק, ישנם תהליכים שלמועדון אין שליטה עליהם. לפעמים גם כשעושים הכל נכון, זה לא קורה.

ההישארות של איתוראן קרית שמונה בליגת העל, חשובה לא רק לקבוצה אלא גם לעיר כולה. קרית שמונה היתה בעבר הרחוק בעיקר בגלל המצב הביטחוני, או בגלל בעיות כלכליות. ההצלחה של איתוראן שינתה את זה, אבל יהיה מוגזם לומר שהצלחתה של הקבוצה שינתה באופן מהותי את התדמית של העיר. שינוי כזה לא יכול לבוא רק מהכדורגל. העיר צריכה להתנהל היטב גם בשאר התחומים.

את זה יודע היטב גם ראש העיר, אביחי שטרן. שבא לברך את השחקנים על המאמץ וההישג. לאחר הניצחון אמר שטרן: "יחד עם מאות מתושבי העיר ואוהדי קבוצת הכדורגל שלנו נסענו אתמול בערב בשיירה לסכנין כדי לתמוך בקבוצה במשחקה הגורלי. לשמחתנו הבחורים שלנו עשו את העבודה והשאירו את הקבוצה עונה נוספת בליגת העל.

אני מאושר בשביל התושבים, האוהדים, השחקנים, הצוות המקצועי והניהולי ובמיוחד בשביל איזי שרצקי ומשפחתו. איתוראן זה לא רק כדורגל. איתוראן זה תרומה לקהילה. חברת איתוראן ומשפחת שרצקי משקיעים כסף רב בפרויקטים רבים ברחבי העיר בתחומי החינוך, התרבות, הספורט, הקהילה, הנוער, מלגות, הכנת בני נוער לצבא, שיפוץ מבני חינוך ותמיכה בבתי הספר בעיר. ככל שקבוצת הכדורגל מצליחה יותר, כך ההשקעה של איתוראן ומשפחת שרצקי בעיר גדולה יותר. אני מודה לשחקני הקבוצה שעמדו במשימה ומברך את המאמן שמעון הדרי על חלקו בניצחון הגדול

גם חבר מועצת העיר, המופקד על תחום הספורט, יורם ממן, התלווה אליהם, והוא מספר על הרבה מתח שהיה, והתחלף בשמחה גדולה בתום המשחק.

"היה קשה בשבועות האחרונים", הוא מעיד. "אני שמח בשביל הקבוצה, ובשביל התושבים שנשארנו בליגת העל, ואני מקווה שזו תהיה תחילתה של דרך חדשה ומוצלחת יותר בעונה הבאה. יש לנו קבוצת נוער טובה מאוד, ואנחנו מאוד רוצים לראות כמה שיותר שחקנים בני העיר והאזור משתלבים בקבוצה הבוגרת. זה מאוד חשוב להזדהות של הקהל עם המועדון ולדור הצעיר של השחקנים שגדלים בו".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: