יום שישי, 25 בספטמבר 2020, ז' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

האוהל בקרית שמונה "הציל" את אליפות ישראל

עקב הגשמים הרבים שירדו בסוף השבוע האחרון, נאלצו מארגני אליפות ישראל בטניס להעתיק את המשחקים למרכז הטניס בקרית שמונה, שבו ישנם שלושה מגרשים מקורים באוהל גדול.

פורסם בתאריך:


בימים אלה מתקיימת אליפות ישראל בטניס במרכז הטניס ברעננה. לקראת סוף השבוע שעבר התברר למארגני התחרות שלא ניתן יהיה לקיים את המשחקים ברעננה עקב הגשמים הרבים שהיו צפויים לרדת.

לדחות את המשחקים למועד אחר זה לא עניין רצוי, משום שלחלק מהשחקנים שמשתתפים באליפות יש לו"ז של משחקים בטורנירים שונים  ברחבי העולם, שבהם הם כבר התחייבו להשתתף. הברירה היתה לכן למצוא מגרשים אלטרנטיביים.

אוהל הטניס בקרית שמונה, מראה מבחוץ

בפני המארגנים היו שלוש אפשרויות. מרכז הטניס בחיפה, מרכז הטניס באילת, ומרכז הטניס בקרית שמונה. האופציה המועדפת היתה בחיפה, כי זה הכי קרוב. אבל התברר שהמגרש המקורה בחיפה דולף, ולהעתיק את המשחקים לאילת זו היתה  אופרציה מורכבת ויקרה מדי.

לכן פנו המארגנים למנהל מרכז הטניס בקרית שמונה, טל אמסלם, וביקשו לקיים את המשחקים שנועדו לשישי ושבת במגרשים המקורים בקרית שמונה. בקרית שמונה ישנם שלושה מגרשים כאלה הנמצאים בתוך אוהל גדול.

אמסלם נענה בחיוב לבקשה, והמשחקים של סוף השבוע הועתקו לקרית שמונה. כך ניתן היה לראות את  שחקני הטניס הטובים ביותר בארץ מתחרים ביניהם על תואר אלוף ואלופת ישראל בתוך האוהל הגדול, בזמן שבחוץ יורד גשם זלעפות.  

המגרשים המקורים במרכז הטניס בקרית שמונה נתנו פיתרון למצב של סופת גשם באליפות ישראל, אולם הסיבה שבגללה הוחלט להקים אותם לא קשורה לחורף אלא דווקא לקיץ. אחרי שהוקם מרכז הטניס בקרית שמונה, התברר שבמהלך כל ימות הקיץ אי אפשר לשחק בשעות אחר הצהריים, בגלל הרוחות העזות..

המגרשים הפתוחים במרכז הטניס בקרית שמונה

הטופוגרפיה של העיר שנמצאת תחת הרכס של הרי נפתלי מעצימה את הבריזה שמגיעה מהים התיכון. לשחק טניס ברוח עזה זה בלתי אפשרי, ולכן נעשה מאמץ לגייס משאבים, ובסופו של דבר הוקם האוהל שנותן מענה בכל ימות השנה. וכך, בזכות האוהל שנבנה עקב הרוחות בקיץ, הועתקה אליפות ישראל לקרית שמונה בעיצומו של החורף.

בין השחקנים הבולטים שהגיעו להתחרות בקרית שמונה היו, דניאל צוקרמן אלוף ישראל מהשנה שעברה והשחקן מספר אחת בקולג׳ים בארה״ב, שהגיע להגן על התואר שלו. בנשים הגיעו לשחק, לינה גלושקו (אחות של יוליה שפרשה לאחרונה) ומאיה טחן. שתיהן שחקניות נבחרת הנשים של ישראל.

כמה מהטניסאיות שהתחרו באליפות ישראל בקרית שמונה

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, שבצעירותו שיחק טניס פה ושם, ראה לנכון להתייחס להעתקת המשחקים לקרית שמונה ואמר:  "אנו שמחים, גאים ומתרגשים לארח את משחקי אליפות ישראל בטניס אצלנו במרכז הטניס המפואר והמקורה בקריית שמונה. אני שמח שבחג החנוכה נהנים תושבי קריית שמונה והאזור לא רק מפסטיבל מאירים את העיר, ולא רק מגשמי הברכה, אלא גם ממשחקי אליפות ישראל בטניס שנערכים לראשונה אצלנו בקריית שמונה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: