יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

האולימפיות מקרית שמונה

המתעמלות של מועדון מכבי אולימפיה בקרית שמונה חזרו עטורות גביעים ומדליות מאליפות ישראל של מחוז צפון, שהתקיימה בסוף השבוע שעבר. המאמנת יוליה בוריסיוק ובעלה, סלאבה, המנהל את המועדון, זכו לגביע הוקרה מראש העיר, אביחי שטרן, כאות הערכה על פועלם

פורסם בתאריך:


ההתעמלות האמנותית הפכה בשנים האחרונות לענף ספורט מצליח, ומתעמלות ישראליות זוכות דרך קבע למדליות בתחרויות בינלאומיות. כיום מדובר על ענף עם תשתית רחבה מאוד של מועדונים בהן מתאמנות ילדות ונערות.

אחד המועדונים המצליחים ביותר נמצא בקרית שמונה. מועדון מכבי אולימפיה קרית שמונה קיים כבר יותר מ-10 שנים, ומנוהל על ידי יוליה וסלאבה בוריסיוק. יוליה היא המאמנת, וסלאבה הוא המנהל, שדואג לכל מה שמסביב.

בסוף השבוע האחרון התקיימה אליפות של מחוז הצפון, ובה זכו המתעמלות של המועדון להצלחה רבה. הנה הרשימה של הזוכות:

נופת חמו מקרית שמונה מקום שני בדרגת בוגרות. טל לסרי מרמות נפתלי מקום שני בדרגת נערות. נוי אלמקיאס מקרית שמונה מקום ראשון בתרגילי החישוק והאלות, ומדרוג הכללי מקום שלישי ילדות. שהד רומיה ממג'דל שמס מקום שני בתרגילי האלות והחישוק בדרגת נערות. ראין אבו סאלח ממג'דל שמס מקום שלישי בתרגיל החישוק בדרגת ילדות   קריסטינה כצבמן מקרית שמונה מקום שני בתרגילי האלות והחישוק. זינה ספדי ממג'דל שמס, שרי יונה וסופיה אולייניק מקרית שמונה מקרית שמונה מקומות שני ושלישי בתרגיל החופשי. 

ההישגים האלה אינם באים בקלות, והם תוצאה של עבודה קשה של הילדות והנערות תחת שרביט המאמנת יוליה בוריסיוק. הבנות שמתחילות בגיל 6 מתאמנות פעמיים בשבוע, ולאחר מכן התדירות של האימונים הולכת וגדלה בהדרגה. הבנות שנכנסות למסגרת התחרותית מתאמנות 6 ימים בשבוע, ארבע עד חמש שעות בכל אימון

"זה לא חוג, כמו שיש במתנ"ס", מבהיר סלאבה. "זאת מסגרת תחרותית, שמציבה דרישות ויש בה משמעת וצורך בהשקעה והתמדה. אבל, למרות שהבנות האלה משקיעות הרבה זמן ומאמץ, זה לא פוגע בלימודים, אלא להיפך. הערכים וההרגלים שהן מקבלות במועדון שלנו, באים לידי ביטוי גם בהתייחסות שלהן ללימודים".    

בעיריית קרית שמונה רואים בברכה את הפעילות הזאת, וראש העיר, אביחי שטרן, יחד עם סגנו ומחזיק תיק הספורט בעירייה, יורם ממן, העניקו לסלאבה ויוליה בוריסיוק, גביע הוקרה על פועלם למען הספורט בקרית שמונה והאזור כולו.

כדי לקיים מועדון ספורט ברמה הזו צריך גם משאבים כספיים. עיריית שמונה בשלב הזה לא יכולה לתרום הרבה בגלל המגבלות של תוכנית ההבראה, אבל יש תמיכה מסוימת ממשרד הספורט, וסלאבה מתכוון לרשום את המועדון כעמותה, כדי שניתן יהיה לקבל תרומות מגופים נוספים.

בינתיים ההורים משלמים את עיקר העלות, וזה לא שונה עקרונית מהתשלום שמשלמים הורים לילדים שמתאמנים בכדורגל במסגרת איתוראן קרית שמונה. לגדל ילד ספורטאי זו השקעה, ולא רק בתחום הכספי. ההורים מלווים את ילדיהם לתחרויות, תומכים, שמחים כשיש הצלחות, ומנחמים כשלא הולך.

יוליה בוריסיוק החלה את הקריירה שלה כמתעמלת אומנותית כשהיתה ילדה באוקראינה. בשיא הקריירה שלה כמאמנת היא נמנתה על סגל נבחרת אוקראינה. היא עלתה לארץ בשנת 2002, וממתעמלת הפכה למאמנת.

כמו אירה וידגורצ'יק ומאמנות נוספות שהגיעו מהמדינות של ברית המועצות לשעבר, היא הביאה איתה את הידע ואת הערכים שמאפיינים את הספורט במדינות אלה.

השילוב של קשיחות מצד אחד, ומצד שני אהבה ומסירות טוטאלית לבנות, הן המתכון להצלחה, ואפשר לעשות זאת גם בפריפריה. לכן זה לא מן הנמנע שמהמועדון בקרית שמונה תצמח אלופה חדשה, כמו נטע ריבקין ולינוי אשרם

                       

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
גאווה לקרית שמונה (ל"ת)
נתן | 11:01   27.07.19