יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

האלוף הוא הולנדי והאלופה שוויצרית

בטורניר הטניס הבינלאומי לנוער, שהתקיים במרכז הטניס בקרית שמונה, זכה המדורג ראשון, שטייגן פל מהולנד שגבר על הארי וונדלקאן הבריטי, שדורג שני , בנערות היתה הפתעה, כשסבסטיאנה סקיפולטי משווצריה ניצחה בגמר את המדורגת ראשונה מבריטניה, אמארני באנקס

פורסם בתאריך:


הזוכים בטורניר, מימין לשמאל: אמארני באנקס, סבסטיאנה סקיפולטי, הארי וונדלקן, ושטייגן פל

במזג אוויר חמים ונעים התקיימו בשבת האחרונה משחקי הגמר של טורניר מרשל במרכז הטניס בקרית שמונה. הטורניר הזה מתקיים בזכות התמיכה שמעניק אריק מרשל, הספונסר הראשי של הטורניר, זו השנה השמינית ברציפות.

זה לא מובן מאליו שטניסאים מכל רחבי העולם מגיעים לקרית שמונה ומתחרים ביניהם בטורניר בישראל, בייחוד לאור העובדה ששבועיים קודם לכן היתה התלקחות של לחימה בעוטף עזה. היו טניסאים שביטלו את השתתפותם, אבל לא רבים.

בסופו של דבר היה זה שבוע של חגיגת טניס, ששיאו היה בשבת האחרונה, בה התקיימו משחקי הגמר. מדובר בטורניר לנוער של התאגדות ה- ITF הבינלאומית. השחקנים שהופיעו בו צוברים ניקוד בדירוג העולמי לנוער בהתאם להישגיהם, ומי שמצטיין יוכל בעתיד להתברג לטורנירים גדולים יותר.

אותם טניסאים, למרות גילם הצעיר, נודדים ברחבי העולם מטורניר לטורניר, בתקווה לשפר את הדירוג שלהם, ומי שככל הנראה תעשה קפיצת מדרגה זו סבסטיאנה סקיפולטי משוויצריה, שזכתה אתמול בטורניר מרשל בקרית שמונה.

האלופה: סבסטיאנה סקיפולטי

סקיפולטי, שדורגה לפני הטורניר במקום ה-146 בעולם. הצליחה להפתיע במשחק הגמר את אמארני באנקס, מבריטניה שדורגה ראשונה בטורניר ובמקום ה-64 בעולם.

סקיפולטי בת 16 בלבד הראתה איזה פוטנציאל טמון בה, כשהצליחה לנצח את בנקס בשתי מערכות קצרות יחסית, 4:6 ו-2:6 . בעקבות ההצלחה בטורניר סקיפולטי תוכל לטפס עוד כמה שלבים בדירוג העולמי. 

סקיפולטי היא ממש ערבוביה בינלאומית. היא שחומת עור, בעלת אזרחות שוויצרית, שם המשפחה שלה איטלקי, והיא דוברת אנגלית שוטפת במבטא אמריקני. מיד לאחר הניצחון במשחק, היא התקשרה להוריה ובישרה להם בהתרגשות רבה על הניצחון, ועשתה זאת בצרפתית, שהיא שפת האם שלה. 

אצל הבנים המאבק היה הרבה יותר קשה, והמשחק נמשך זמן רב יותר. המדורג ראשון, שטייגן פל, נזקק לשלוש מערכות 6:7, 6:4 ו-2:6 כדי לגבור על המדורג 2, הבריטי הארי וונדלקן.

העדיפות בכושר הגופני של שטייגן פל היא שהכריעה את המשחק לטובתו. במערכה הראשונה הוא הפסיד בשובר שוויון. במערכה השניה הוא ניצח די בקושי 6:4, ואילו במערכה השלישית וונדלקן הבריטי, כבר נראה גמור, ופל סגר עניין עם 6:2

האלוף, שטייגן פל, מגיש במשחק הגמר

בטקס הענקת הפרסים נכחו סגני ראש העיר, יורם ממן ואופיר יחזקאלי, ויחד העניקו את הפרסים גם אריק מרשל ויו"ר איגוד הטניס ד"ר יוני ירום. סגן ראש העיר, יורם ממן, הודה במילים חמות לאריק מרשל על התמיכה רבת השנים בטורניר, והבהיר שהעירייה תמשיך לסייע ככל יכולתה להצלחת הטורניר בשנים הבאות.

גם יוני ירום הודה למרשל והדגיש שבזכות אנשים כמותו ניתן לקיים טורנירים כמו זה שהתקיים בקרית שמונה. מרשל עצמו היה נרגש, ואמר שהשבוע האחרון עבר לו ממש מהר, והוא כבר מצפה לחזור לקרית שמונה גם בשנה הבאה. 

אריק מרשל, בכובע הכתום, יחד עם הזוכים ועם סגני ראש העיר

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: