יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

המדליסטים מהגליל העליון

שחייני הגליל העליון קצרו הצלחה באליפות ישראל וזכו בשתי מדליות זהב. אביתר לוי מקרית שמונה ב-50 מטר פרפר, ויובל דויד ממשמר הירדן ב- 1500 מטר בסגנון חופשי

פורסם בתאריך:


הישג מרשים למועדון השחיה של הגליל העליון באליפות ישראל, שנערכה במכון ויניגייט. שני שחיינים בלטו מעל כולם, אביתר לוי ויובל דויד.

אביתר לוי מקרית שמונה, ניצח במקצה החזק שלו ב-50 מטר פרפר עד גיל 16, וזכה לעמוד על הפודיום עם מדליית זהב.

לוי יכול כבר להיחשב כאחד משחייני העתיד של השחייה הישראלית. גם באליפות החורף שהתקיימה לפני חצי שנה הוא הצליח לזכות במדליית הזהב ב-50 מטר פרפר, ולכך הוסיף גם 3 מדליות כסף, ב-100 מטר פרפר, 100 מטר גב, ו-200 מ' פרפר.

שחיינית מוכשרת נוספת היא יובל דויד ממשמר הירדן, שהגיעה למקום הראשון במקצה 1500 מ' בסגנון חופשי. דויד, שמתמחה במרחקים ארוכים, הצליחה להראות שיפור ניכר בשנה האחרונה, ועברה מהארד דרך הכסף אל הזהב.

באליפות החורף זכתה דויד במקום השלישי ב-800 מ' סגנון חופשי. בחודש מרץ השנה היא השתתפה באליפות ישראל במים פתוחים. שם היא שחתה 5 ק"מ במים הקרים של מפרץ אילת, והגיעה למקום השני. השבוע היא עשתה עוד קפיצת מדרגה וזכתה לענוד מדליית זהב.

ההישגים האלה הם תולדה של אימונים מפרכים, 9 אימונים בשבוע, בבוקר לפני הלימודים, ואחר הצהריים. השחיינים מתאמנים תחת הדרכתו של המאמן, נמרוד פלמה, בבריכת השחיה של מבואות חרמון בצומת כח.

אביתר לוי ויובל דויד נמצאים עדיין בגיל הנוער, שבו ישנם לא מעט כשרונות צעירים, אך רק מעטים מהם מצליחים לעבור בהצלחה את השלב הבא ולהפוך לשחיינים בוגרים מקצוענים.

הם עכשיו עולים לכיתה י"א, יש להם עוד שנתיים שבהם הם נמצאים עדיין במסגרת גיל הנוער, לקראת סוף י"ב הם יצטרכו לקבל החלטה האם ממשיכים גם כשחיינים בוגרים, או מחליטים לפרוש, וזו החלטה מאוד לא פשוטה.  

למועדון השחיה של הגליל העליון יש מסורת של הישגים ואלופים שצמחו במועדון כמו שילו אילון, ירון אילתי, ומעל כולם, שלומית ניר מאיילת השחר, שעוד בטרם מלוא לה 13 שנים, כבר החזיקה בשיא הישראלי ב-200 מטר חזה, וגם זכתה לייצג את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים במכסיקו בשנת 1968.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: