יום ראשון, 31 במאי 2020, ח' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

השתתפות רבתי בגליליאדה ה- 3

אירוע הספורט הקהילתי של המועצה האזורית הגליל העליון התקיים בסוף השבוע האחרון. חובבי הספורט הגיעו בהמוניהם, התחרו במגוון מקצועות ספורטיביים, זכו בגביעים ומדליות, ובעיקר נהנו מעצם ההשתתפות

פורסם בתאריך:


זו השנה השלישית שבה מתקיימת ביישובי המועצה האזורית עליון הגליליאדה, שהיא אירוע ספורט עממי שבו משתתפים חובבי ספורט מכל יישובי המועצה.

מההודעה שפרסמה המועצה לקראת האירוע ניתן להבין את חשיבות האירוע הזה. "הגליליאדה הינו אירוע ספורטיבי עממי המאפשר שילוב של כמה שיותר חברי הקהילה. בשנים האחרונות אנו עדים להשקעה חסרת תקדים בקידום נושא הבריאות בחברה והעלאת המודעות בנוגע לשמירה על אורח חיים בריא.

"עמותת הספורט שואפת להשפיע ולחולל שינויים משמעותיים בחיי הקהילה, על ידי הטמעה וביסוס העיסוק בפעילות גופנית וספורט למקסימום מתושבי המועצה במטרה לקדם אורח חיים בריא.

"שימוש בספורט ככלי להעצמה חברתית ויצירת קשרים שיאפשרו חיים משותפים, שילוב מירב אנשי קהילה בגילאי 18 ומעלה המרגישים כי הקהילה היא חלק חשוב מזהותם, חשים זיקה וגאווה וחולקים מטרה משותפת. עידוד אוכלוסיה מבוגרת להשתתף בפעילות גופנית על ידי מתן ניקוד כפול לבני 60+".

מעבר לכל הנימוקים המלומדים האלה, ההשתתפות בגליליאדה היא פשוט כיף, והתושבים אכן הצביעו ברגליים, הגיעו לגליליאדה בהמוניהם, והתחרו במגוון גדול של ענפי ספורט.

ברשימה של ענפי הספורט שנכללו בגליליאדה ישנם כאלה שמצריכים מאמץ גופני משמעותי, כמו ריצת שדה, כדורגל,  כדורסל שלשות, טניס, שחייה. לצד זה היו ענפי ספורט פחות טובעניים, כמו כדורעף, כדורשת, טניס שולחן, פטאנק וברידג'.

חלק מהעניין בגליליאדה היה תחרות בין הישובים בענפי הספורט השונים. כך כל ישוב היה צריך לגבש קבוצה, ולשתף פעולה תוך כדי התחרות. זה כמובן יכול לחזק את הלכידות הקהילתית של כל ישוב וישוב. החלק הרחב יותר של הגיבוש הקהילתי הוא בעצם המפגש עם תושבים מכל הישובים, מה שלא קורה בדרך כלל בשגרת היום יום.

הדובדבן שבקצפת היה כמובן חלוקת המדליות והגביעים לזוכים. במטרה לעודד כמה שיותר תושבים להשתתף בגליליאדה חולקו גם פרסים על עצם ההשתתפות. 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: