יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

טניס באווירה בינלאומית

טורניר הטניס הבינלאומי לנוער של קרית שמונה ייפתח בשבוע הבא. 150 שחקנים מ-25 מדינות ישתתפו בטורניר. אורח הכבוד הוא המאמן דדי יעקב, שאימן בזמנו את שחר פאר, וכיום מאמן את נבחרת הנוער של קנדה

פורסם בתאריך:


החל מיום ראשון הקרוב 24/11 ובמשך שבוע, עד 31/11 יתקיים במרכז הטניס בקרית שמונה טורניר בינלאומי לנוער לגילאי 18, המוכר בשם "טורניר מרשל" על שמו של הספונסר הראשי של טורניר זה. טקס הפתיחה יתקיים ביום שני 25.11 בשעה 10:00 בבוקר ברחבת מרכז הטניס.

טורניר מרשל, שייך לפדרציית הטניס לנוער ה- ITF. בפדרציה הזו יש 5 קטגוריות איכות. בתחילת דרכו הטורניר השתייך לדרגה החמישית, וכיום הוא כבר בדרגה שתיים, עם שאיפות להעפיל בשנים הקרובות לדרגה אחת.

בטניס הבוגרים המקצועני הדרג של הטורניר נקבע בעיקר על פי סך סכום הפרסים הכספיים המוענקים למשתתפים. בנוער לא מחלקים פרסים, והדירוג של הטורניר נקבע במידה רבה על פי איכות האירוח, רמת הארגון, רמת השיפוט ורמת המתקנים.

מנהל מרכז הטניס בקרית שמונה, טל אמסלם, מסביר: "פדרציית ה-ITF מקיימת פיקוח על הטורנירים, והם מפיצים שאלונים בקרב הטניסאים שהשתתפו בטורנירים, כדי לקבל משוב על ההתרשמות שלהם מרמת הטורניר בכל האספקטים. אנחנו משקיעים הרבה, דואגים לכל הפרטים הקטנים, ומקבלים ציונים גבוהים".

הטורניר הפך למבוקש מאוד בקרב שחקני נוער מכל רחבי העולם, לא רק בגלל רמת אירוח והארגון, אלא גם משום שמדובר בתחרות אשר מתקיימת במגרשים פתוחים, כאשר בכל רחבי אירופה כבר התחילו מזמן את עונת האולמות. זאת הסיבה שמתוך 150 המשתתפים ישנם לא מעט שחקנים שמדורגים במאייה הראשונה בעולם לנוער.

בטורניר מרשל יש כבר מסורת להעניק כבוד מיוחד לדמות כלשהי שתורמת לקידום הטניס, הן ברמה המקומית, והן ברמה הארצית. השנה יוענק הכבוד הזה למאמן עודד (דדי) יעקב.

לא בכדי זכה יעקב לכבוד הזה. יעקב הוא אחד המאמנים הטובים ביותר שצמחו כאן בארץ. הוא אימן בעבר את הטניסאית שחר פאר, שבשיאה דורגה במקום ה- 11 בעולם. כיום יעקב מאמן את נבחרת הנוער של קנדה, והוא יגיע לטורניר עם כמה שחקני נוער קנדיים.

יעקב זכה להישג מרשים כאשר נבחרת הנוער של קנדה תחת הדרכתו זכתה במקום הראשון בגביע דיוויס לנוער לשנת 2015. אחד הטניסאים באותה נבחרת היה דניס שפובלוב, טניסאי בן 20 שבילדותו עלה לארץ עם משפחתו. בהמשך המשפחה היגרה לקנדה..שפובלוב נחשב לאחד הכשרונות העולים בטניס העולמי, ומדורג כיום במקום ה-15 בעולם.

עודד יעקב עם שחקני הנוער של נבחרת קנדה לאחז זכייתם בגביע דיויס (דניס שפובלוב מימין)

השנה נדרש מאמץ מיוחד ממארגני הטורניר להבטיח את בואם של כל הטניסאים, זאת בעקבות סבב הלחימה האחרון באזור רצועת עזה. "היו חששות והרבה שאלות מצד טניסאים ומאמנים", אומר אמסלם. "הצלחנו להרגיע אותם, וכולם יבואו

"ברצוני להודות לכל הגופים אשר בזכותם אנו יכולים לקיים את האירוע. בראש ובראשונה לדר' אריק מרשל, לעיריית קריית שמונה והעומד בראשה, למרכזי הטניס והחינוך בישראל ולאיגוד הטניס".

  

סגן ראש העיר והממונה על הספורט יורם ממן יצא בקריאה לתושבי העיר והאזור להגיע למרכז הטניס וליהנות מרמת טניס עולמית ליד הבית.

ראש העיר אביחי שטרן: "לא בכל יום מתקיימת בקריית שמונה תחרות בסדר גודל כזה. אני קורא לכל חובבי הספורט בקריית שמונה ובאזור להגיע לתחרויות וליהנות ממשחקי טניס ברמה כה גבוהה הנערים שיתחרו על מגרשי הטניס שלנו, יהיו בעוד מספר שנים הדבר הבא בעולם הטניס".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: