יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

יניב גרטי מסכם תקופה כמאמן נבחרת הרוגבי של הגליל העליון

במקום גרטי חוזר לאמן עופר המבורגר, וגרטי אומר: "אקח חלק כשחקן מן המניין. אני מאוד מחכה לעלות למגרש כשחקן ולהילחם בכל דקת אימון על המקום שלי בהרכב ולהוכיח למאמן ולצעירים, שעוד יש לי מה לתרום במגרש".

פורסם בתאריך:


לאחר למעלה משלוש שנים בהן אימן את נבחרת הרוגבי של הגליל העליון, מסיים יניב גרטי (דן) את תפקידו אך נשאר במשפחה הספורטיבית, הפעם כשחקן. גרטי כבר שיחק בקבוצה, אך הוקפץ לעמדת המאמן לאחר שהמאמן הקודם עזב בפתאומיות. "לא הייתי מוכן עוד למשרה ורציתי להמשיך לשחק, אך לא הייתה ברירה ולקחתי את זה על עצמי" הוא מספר בכנות.

בשנה הראשונה בה אימן, שם גרטי דגש על בנייה מחודשת, עם הכנסת הרבה מוטיבציה ואמונה שהשחקנים לא מוותרים לאף קבוצה ויכולים לעמוד שווה מול כולם. העונה השנייה החלה לאחר שהקבוצה הצטרפה לעמותת הספורט של גליל עליון, ובסיוע של מנכ"לית העמותה, שרון טל-ברנע, צורף למועדון עופר המבורגר, מאמן מהשורה הראשונה בארץ, אשר אימן את קבוצת הנוער והנשים ועזר רבות בקבוצת הבוגרים.

השנה השלישית הייתה שנת ההתפוצצות של הקבוצה, כאשר היא עלתה לראשונה לפלייאוף העליון בליגה והגיעה לחצי גמר גביע המדינה, תוך כדי תצוגת רוגבי מרשימה, בניית סגל רחב ויישום של מגוון טקטיקות. באותה שנה סיימה הקבוצה במקום הרביעי בליגת ה15 ומקום שני בארץ בליגת השביעיות, כולל זכייה בטורניר אחרון באותה עונה.

"העונה שנגמרה לפני חודש וחצי הייתה עונה קשה מאוד, משום שעברתי שינוי במצב המשפחתי" מספר גרטי ומוסיף כי " זה גרם לי קצת חוסר ריכוז בחודש הראשון ומכאן אני רוצה להגיד תודה ענקית לכל המועדון, שתמך ועזר ונתן לי להרגיש שיש לי עוד משפחה מאחוריי. חוץ מהפן האישי, הייתה שנה פחות טובה, קצת איבדנו את הדרך, חווינו משברים ובנוסף לכך, 7-8 שחקני הרכב עזבו בתחילת העונה, כל אחד מסיבותיו האישיות".

למרות הקשיים, העונה הנוכחית הסתיימה עם טעם מתוק בפה, כאשר רק מהלך אחד מנע מהקבוצה זכייה בגביע השביעיות, לאחר טורניר מדהים. "אהבתי לאמן את החברים שלי ולמרות הקושי לנהל ולאמן חברים שלך וחברים מבוגרים ממני, השחקנים הלכו איתי ואני חושב שבסיכומו של דבר, עשינו קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האלו".

ספורט הרוגבי אינו מוכר כל כך בארץ, אך יש כיום 1500 שחקנים פעילים, שהם כמו משפחה אחת גדולה עם הווי מיוחד המשותף לכולם. התנאים בהם משחקים בארץ, גם הם לא עומדים בסטנדרטים הקיימים בחו"ל. קבוצת הרוגבי של הגליל העליון נודדת ממגרש למגרש, עם שערים מאולתרים שניבנו מצינורות השקייה

הרוגבי נחשב לאחד מענפי הספורט הפופולאריים בלא מעט מדינות, והבולטות הן, ניו זילנד, אוסטרליה, דרום אפריקה ואנגליה. זהו ספורט מורכב יותר מכדורגל, עם הרבה מאוד חוקים, אבל מי שלומד להכיר את המשחק הזה יכול ליהנות ממנו מאוד.

נבחרת ניו זילנד בריקוד ההאקא, ריקוד קרב של הילידים המאורים, אותו היא מבצעת לפני כל משחק

למרות שמדובר במשחק מאוד פיזי, ויש בו דחיפות והפלות, האווירה באיצטדיונים של הרוגבי הרבה יותר מתורבתת מזו הקיימת בכדורגל. אין תגרות בין אוהדים, אין אלימות מכל סוג שהוא.

עכשיו, לאחר שסיים את תפקידו כמאמן הקבוצה של הגליל העליון, יניב גרטי מתכונן לעונה הקרובה, והפעם כשחקן מן השורה. "יש התרגשות גדולה לקראת עונת 2019-2020", הוא אומר. "אני מאוד מחכה לעלות למגרש כשחקן ולהילחם בכל דקת אימון על המקום שלי בהרכב ולהוכיח למאמן ולצעירים, שעוד יש לי מה לתרום במגרש".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: