יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

לרוץ עבור חולי הסרטן

מרוץ טרי פוקס העולמי, המשמש כמיזם חברתי לגיוס תרומות למלחמה במחלת הסרטן, יגיע לראשונה לישראל ויערך בגליל העליון

פורסם בתאריך:


מותג המרוצים הבינלאומי טרי פוקס יגיע לראשונה לישראל ולגליל. המרוץ ייערך בתאריך ה 13.3.20 כינוס המרוץ יהיה במרכז קלור בקיבוץ כפר בלום בשעה 8:30 הזנקה בשעה 9:15.

המרוץ ייערך במסגרת המקצה העממי של מרוץ אצבע הגליל. ובהשתתפות ילדים ובני נוער מחמשת הרשויות של השותפות למרוץ: קריית שמונה, מ.א גליל עליון, מ.א מבואות החרמון, מטולה, ויסוד המעלה.

כמו כן יהיה פתוח המרוץ לכלל המשפחות מכל הארץ אשר ירצו ליטול חלק. לכל משתתף מובטחת מדליה וחולצת מרוץ של טרי פוקס השתתפות בהרשמה בלבד!

תמונה שצוירה על ידי תלמיד במסגרת פעילות לקראת המרוץ

הרישום למרוץ הינו חינמי וכל משתתף יוכל לתרום תרומה וולונטרית, אשר תעבור במלואה לחקר הסרטן בישראל במעבדת חקר הסרטן בפקולטה לרפואה בצפת ע"ש עזריאלי. הבאת המרוץ לישראל והשתתפות במימונו התאפשרו הודות לעבודת ועדת ההיגוי הישראלית-קנדית של שותפות חוף אל חוף קנדה.

במסגרת ההכנות למרוץ עברו כל תלמידי כיתות ד' עד ו' מ- 17 בתי ספר שונים במועצות השותפות למרוץ מערך שיעור אשר עסק בפועלו של טרי פוקס ובערכים אשר הביא עימו ונכונים גם לימינו אנו. התלמידים גילו עניין רב ורבים מהם ייקחו חלק במרוץ.

מי הוא טרי פוקס?

טרי פוקס הוא גיבור תרבות קנדי שמתוך סיפורו האישי ניסה לשנות את העולם עבור חולי סרטן. טרי פוקס נולד בשנת 1958 ילד רגיל וספורטאי מצטיין בתיכון בגיל 18 מתגלה אצלו מחלת הסרטן ובשל כך נאלצים הרופאים לכרות את רגלו הימנית.

בבית החולים במחלקה האונקולוגית נחשף טרי לסבלם של הילדים החולים ומחליט לעשות מעשה. שלוש שנים לאחר שהשתחרר מבית החולים הוא מחליט לצאת למסע שנועד להגביר את המודעות למחלת הסרטן ולגיוס כספים למחקר.

אנדרטה לזכרו של טרי פוקס בקנדה

בשנת 1980  יצא טרי פוקס למרתון התקווה שבו הוא החליט לחצות את קנדה ממזרח למערב. טרי פוקס רץ כמעט מרתון בכל יום במשך 143 ימים רצופים ועבר מרחק עצום של 5373 ק"מ. את כל זה עושה פוקס שהוא רץ על רגל אחת, ועם פרוטזה שלא מותאמת לריצות.

טרי לא זכה לסיים את המרתון הוא נאלץ להפסיק מכוון שחש ברע, הבדיקות הראו שהסרטן חזר ואף שלח גרורות קטלניות לראוותיו. ב 28 ביוני 1981 נפטר טרי פוקס והוא בן 22 בלבד.

רוחו של טרי עדיין קיימת, מאז בכל שנה בקנדה ומסביב לעולם מיליוני אנשים לוקחים חלק במרוץ טרי פוקס ומגייסים כספים לטובת חקר הסרטן עד היום גייסה הקרן כ- 600 מיליון דולר.

ראשי המועצות בגליל העליון הביעו את תמיכתם במרוץ. ראש מועצה אזורית מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן מובחר, אמר: "ברצוני להודות למגבית קנדה על קיומו של המרוץ הבינלאומי ע"ש טרי פורס אלינו לגליל.  חשוב שכל ילד בישראל, ילמד מיהו טרי פוקס ומהי מורשתו. אנו במועצה ואני אישית, מחוברים לפעילותה של מגבית קנדה ולקהילות היהודיות בקנדה ,לאורך שני עשורים, התורמות לפעילות חברתית, חינוכית, כמו גם להקמת הפקולטה לרפואה, לקידום הספורט ולאירועים נוספים לתושבי הגליל העליון".

גיורא זלץ ראש מועצה אזורית הגליל העליון: "מרוץ טרי פוקס משלב ערכים של אהבת הזולת וספורט. מעבר לחוויה הספורטיבית , מטרת המרוץ הינה גיוס כספים למלחמה במחלת הסרטן. דמותו ונחישותו של טרי פוקס, והערכים אותם הוא העביר במרוצים הרבים שערך, גם בהיותו חולה, תואמים, ללא ספק, את הרוח והמדיניות שלנו כתושבי הגליל. אני מזמין את המבוגרים, ההורים, הילדים, בני הנוער והצעירים שלנו- לקחת חלק במרוץ בעל המשמעות החשובה ביותר, כוח רצון ונתינה, בתחום הספורט ובכל תחומי החיים".

 

להרשמה למרוץ לחצו כאן

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: