יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

מחבט וחודש התנסות חינם

במרכז הטניס בקרית שמונה יזמו מבצע בשיתוף עם העירייה, במסגרתו מקבלים ילדים הנרשמים לחוג מחבט חינם, וחודש התנסות ללא תשלום

פורסם בתאריך:


יותר מ-400 ילדים ובני נוער לוקחים חלק בפעילות במרכז הטניס בקרית שמונה. זה מספר יפה למרכז טניס שנמצא בעיר פריפריאלית שנמצאת באשכול סוציואקונומי 5. זאת משום שטניס אינו ספורט קבוצתי, ומשום כך הוא יחסית יקר.

אבל במרכז הטניס בקרית שמונה עושים מאמצים גדולים להגיע לכמה שיותר ילדים, ומעת לעת יוזמים מבצעים, כמו זה שפורסם השבוע. ילדים שיירשמו לחוגי הטניס יקבלו הטבה כפולה, גם מחבט חינם, וגם חודש התנסות ללא עלות.

לרגל המבצע הזה, גם ראש העיר, אביחי שטרן, ששיחק טניס בצעירותו, ראה לנכון להדגיש את חשיבותו, ואמר: "הספורט והפעילות הגופנית מהווים תשתית מרכזית לחוסן קהילתי, חברתי, חינוכי ותרבותי. הם האמצעים היעילים ביותר לקידום ערכים וחינוך ולמניעת אלימות.

"לפעילות הגופנית חשיבות עליונה בשמירה על הבריאות הפיזית והנפשית, מדובר בזמן איכות ובהשקעה משתלמת בעזרת פעילויות תוכן רבות ומגוונות, בעזרת מתקנים ראויים וציוד עזר מתאים וכמובן הדרכה מקצועית. את כל אלו יש במרכז הטניס בקריית שמונה ואני קורא לכם לנצל את ההזדמנות ולרשום את ילדיכם לפעילות במרכז הטניס בעיר".

במרכז הטניס בקרית שמונה מצליחים להציע חוגים לילדים במחירים סבירים בהחלט. חוג דו שבועי למתחילים עולה 270 שקלים בחודש, וזה לא יקר יותר ממה שגובים בבית הספר לכדורגל של איתוראן, או בחוגי המחול במתנ"ס.

כמו כל ענף ספורטיבי לטניס יש יתרונות וחסרונות כשמדובר בחוגים לילדים. טניס אינו ספורט קבוצתי, וזה אולי חיסרון בהיבט החברתי. מצד שני כספורט יחידני יש לו יתרון בכך שהשחקן נמצא כל הזמן במגע עם הכדור, לעומת כדורגל, שרוב הזמן רצים על המגרש בלי לגעת בכדור.

עוד יתרון של הטניס זו העובדה שאין שום הבדל בין בנים לבנות. החלוקה המגדרית הזו, שעל פיה בנים הולכים רק לכדורגל, ובנות לחוגי מחול, לא קיימת כשמדובר בטניס. הדרך להשתלבות בספורט הזה פתוחה בפני בנים ובנות באותה מידה, ואין שום סטיגמה מגדרית.   

ומה קורה עם הילד או הילדה שנרשמו לחוג הטניס מתגלים ככישרון, ורוצים להתקדם. במרכז הטניס בקרית שמונה אפשר לקדם אותם עד שלב מסוים, וזה מספיק כדי להיכלל במסגרת תחרותית לילדים ובני נוער.

 ההורים צריכים להתגייס, וזה לא סיפור זול, כי צריך מחבט איכותי, שמעת לעת מצריך שזירה כשהגידים נקרעים. נעליים מתבלות מהר על מגרש הטניס, ואימונים אישיים הם סיפור יקר הרבה יותר מאשר אימונים קבוצתיים שניתנים למתחילים.

בסופו של דבר זה שווה את המחיר, גם אם לא הילד או הילדה לא מתפתחים לכיוון המקצועני. התרומה החינוכית של ההימצאות במסגרת ספורטיבית היא גדולה מאוד. גם כשהופכים לבוגרים, וכבר לא נמצאים במסגרת תחרותית, אפשר להמשיך לשחק כעיסוק ספורטיבי לשעות הפנאי, ובטניס ככל שמשחקים טוב יותר, כך גם ההנאה גדולה יותר.

מנהל מרכז הטניס, טל אמסלם, רואה את המרכז קודם כל כמוסד חינוכי. "אנחנו מעוניינים שכל ילד שירצה לשחק טניס, יוכל להגשים זאת, ולכן אנחנו עושים מאמצים בכיוון הזה. אנחנו מאפשרים לכל ילד שרשום בחוגים שלנו, לבוא ולהתאמן בחינם בכל עת שיחפוץ אם יש מגרשים פנויים".

זה לא פשוט לנהל מרכז טניס בקרית שמונה גם בגלל תנאי מזג האוויר. הבעיה העיקרית היא בחודשי הקיץ. בשעות אחר הצהריים הרוח של הבריזה היומית מנשבת בחוזקה, ומאוד קשה לשחק במגרש פתוח.

זאת הסיבה שבקרית שמונה החליטו להשקיע בקירוי המגרשים, וכיום ישנם 3 מגרשים בתוך אוהל ענקי, ועוד 6 בחוץ.

"הבעיה היא בעיקר לגבי החוגים של הילדים, כי הם מתקיימים בשעות אחר הצהריים", מסביר אמסלם. "אנחנו מתמרנים את החוגים ככה, שעיקר הפעילות תהיה במגרשים המקורים. זה מצריך תכנון וניצול נכון של המתקנים, ובגדול החוויה של הילדים כמעט שלא נפגעת".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
רמת השרון חי ובועט
צופית אקסלורד דהן | 19:26   24.01.19