יום ראשון, 07 ביוני 2020, ט"ו סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

נשות הגליל היכונו!

איגוד הכדורשת פותח ליגות חדשות בצפון – ונשות הגליל העליון מוזמנות להצטרף לענף הספורט הנשי הגדול במדינה

פורסם בתאריך:


ספורט הכדורשת הוא ענף ספורט ייחודי בכך שהוא משוחק כמעט אך ורק על ידי נשים. גם בגליל העליון ישנן נשים שעוסקות בספורט הזה כתחביב שיש בו גם פעילות גופנית, גם מסגרת חברתית, וגם חוויה תחרותית. עכשיו הפעילות הולכת לעלות מדרגה.

בשנה הקרובה יפתחו ליגות חדשות של איגוד הכדורשת באזור הגליל והצפון. הליגות שייפתחו הינן , ליגה אזורית גליל, ליגה ארצית גליל מערבי, ליגה ארצית גליל מזרחי, ליגה ארצית כרמל וליגה ארצית העמק. הליגות החדשות יצטרפו לאלו שכבר פועלות באזור. קבוצות בכל הרמות שרוצות להצטרף לליגות של האיגוד ולהגיע עם הכדורשת הכי רחוק שאפשר, מוזמנות להירשם באתר הליגה. הליגות של האיגוד, הינן ליגות ברמות שונות. 

בנוסף, הרוצים להצטרף לצוות השופטים והשופטות של איגוד הכדורשת, מוזמנים להירשם לקורס השופטים של האיגוד שייפתח בקרוב הצפון, דרום ומרכז הארץ. קורס שופטים יתקיים בספטמבר- אוקטובר 2018. משך הקורס הינו חמישה מפגשים בני ארבע שעות. בסיום הקורס תוענק תעודת בוגר קורס שופטים.

הרשמה באתר איגוד הכדורשת הישראלי: https://kadureshet.com/

איגוד הכדורשת הישראלי, הוא הגוף שמוביל את המהפכה בענף הכדורשת, ולמעשה באורח החיים של נשים רבות בישראל. האיגוד מוכיח שמדובר בענף ספורט מסודר ומקצועי, עם ניהול מרכזי, חוקה ותקנון, עם מבנה ליגות היררכי - כפי שקיים בכל ענף ספורט, וכל זאת בלי לאבד את ההיבט החברתי והקהילתי.

מרב צימרמן, מנכ"לית איגוד הכדורשת "החלטנו לשים את משחק הכדורשת על מפת הספורט הישראלי - כענף תחרותי לכל דבר, עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה ייעודית, ועם אופק הישגי לקבוצות. הליגות שלנו בנויות כך שמהליגות הארציות ניתן להעפיל לליגה לאומית ומשם לליגת העל.

בליגת העל משחקות 12 קבוצות הצמרת של הכדורשת הישראלי, ורק מי שמגיע למשחקים יכול להבין את העוצמות, את המקצועיות והאתלטיות של השחקניות, וכמה טקטיקה יש במשחק הזה.

"ספורט הנשים בישראל, מדשדש מזה שנים. הרשויות ומשרד התרבות והספורט, מנסות למצוא דרכים לעודד ילדות, נערות ונשים לעסוק בספורט. ובינתיים עולה מתחת לפני השטח ענף ספורט מחתרתי, שהפך במהלך השנים לענף ספורט הנשים הגדול במדינה, אם המדד הוא מספר הספורטאיות. פתיחת ליגות נוספות הינה פועל יוצא של התפתחות הענף והרצון לתת מענה לנשים הרבות שמצטרפות ומשחקות בכל הרמות".

איגוד הכדורשת בישראל פועל לקידום הענף, האיגוד מפעיל ליגות כדורשת בפריסה ארצית, קובע את חוקת הכדורשת, מכשיר מאמנים, מקיים טורנירים, מפיק אירועי ספורט ועוד. האיגוד מפעיל פורמטים מגוונים של ליגות המתאימות לכל רמת משחק, מקבוצות של שחקניות מתחילות עד מתקדמות, לנשים בכל גיל ומכל מקום, לרבות ילדות ונערות. האיגוד פועל להנגשת משחק הכדורשת לכל אישה, בכל ישוב בישראל. בימים אלו מתקיימת אליפות הנבחרות 2018, כדורשת PRO כמפעל המשכי למכביה שהתקיימה ביולי האחרון בה משתתפות 30 נבחרות מ 30 רשויות מכל הארץ.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: