יום שלישי, 25 בפברואר 2020, ל' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

תרבות ופנאי בצפונט

תרבות ופנאי

מה שנכון לכינרת, נכון לכלל אתרי הנופש

הילדה איה ליפשיץ מיסוד המעלה מככבת בסרטון שמקדם את פרויקט "החופים השקטים" בכינרת. צריך לקוות שגם במקומות אחרים ילמדו ויגבילו הכנסת מערכות הגברה לאתרי הנופש

פורסם בתאריך:


לקראת חופשת חג הפסח, מתחדדת סוגיית הרעש באתרי הנופש. במהלך השבועות האחרונים התגייסו באגודת הסטודנטים של מכללת כינרת יחד לסייע לרשות הכינרת בפעילותה להגברת המודעות למהפכת החופים השקטים באגם הלאומי.

לשם כך נרתמו הסטודנטים בחוג לתקשורת להפקת סרט בהשתתפות הילדה איה ליפשיץ מיסוד המעלה, הממחיש את המצב הבלתי אפשרי בחופים הרועשים והאווירה הפסטוראלית בחופים השקטים.

;feature=youtu.be

הקמפיין הפך ויראלי וזכה לעשרות אלפי צפיות ושיתופים רבים ברשת. אם עדיין לא ראיתם אותו, זה הזמן להיכנס לעמוד הפייסבוק 'זורמים לכינרת' ו... לא לשכוח לשתף!

 קישור לסרטון בדף הפייסבוק "זורמים לכינרת"

בעיית הרעש באתרי הנופש היא מפגע לכל דבר. הבעיה היא שהחוק לא כולל את אתרי הנופש. החוק כולל הגבלת רעש מדירות שכנים, משיפוצים, מציוד גינון, מצופרי אזעקה, מפריקה וטעינה, מרכבות, משדות תעופה, מאולמות וגני אירועים, אולם כל זה נכון לקרבה לבתי מגורים. לעומת זאת אין שום מגבלה רשומה בחוק בנוגע לאתרי נופש.

בכינרת החלו בפרויקט חופים שקטים לפני מספר שנים בחוף צהלון בחלק הצפון מזרחי של האגם. היוזמה הזו הפכה להצלחה גדולה מאוד. הרבה מאוד נופשים רצו להגיע לחוף הזה כדי להימלט ממערכות ההגברה של נופשים חסרי התחשבות, שהרסו להם את החופשה. באיגוד ערים כינרת ראו כי טוב, והחליטו להגדיל את מספר "החופים השקטים" סביב לאגם.

בינתיים היוזמה הזו מוגבלת לכינרת, ולא פורסם שום מקום אחר שבו ננקטת יוזמה כזו. חשוב עם זאת גם להעלות את המודעות, וההצלחה של סרטון ההסברה שיזמו הסטודנטים של מכללת כינרת, ממחישה עד כמה קיים צימאון לשקט מצד אזרחים רבים שבאים לנפוש, וזוכים לגהינום של רעש.

יש מקום לכן שמועצות אזוריות כמו, הגליל העליון, מבואות חרמון, גולן ומרום הגליל, שבשטחן ישנם אתרי נופש רבים, ינקטו ביוזמת חקיקה. הכלל צריך להיות שלא מפעילים מערכות הגברה באתרי נופש, אלא בהיתר מיוחד מהרשות המקומית.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: