יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

תרבות ופנאי בצפונט

תרבות ופנאי

עכשיו יש גם שיט חורפי

הגשמים האחרונים הגבירו עד מאוד את הזרימה בנחלים, ובקייקי כפר בלום מציגים חידוש, שייט חורפי בירדן בשיא הזרימה, עם חליפות צלילה ושתייה חמה בדרך

פורסם בתאריך:


מערכת הגשם האחרונה הייתה מבורכת לחקלאים וגם לתיירני הצפון. בקייקי כפר בלום  ניצלו את תנאי מזג האוויר לניסוי כלים ובמהלך הגשמים הורידו סירה ובה צוות מדריכים שהוסמך לשייט חורף, לחוות את המוצר החדש שהושק החורף לראשונה מזה 32 שנות פעילות האתר.

הירדן אינו שוצף כמו אחד מנהרות קנדה או נהר ה"פוטלאפו" בצ'ילה וגם לא נהר ה"זנסקר" בנפאל. אך הירדן שלנו, הוא נהר שעד כה חל איסור לשוט במימיו בעונת החורף. רק השנה הצליחה הנהלת קייקי כפר בלום לקבל אישור שייט בחורף לטובת קבוצות ויחידים שירצו לחוות את הירדן בעוצמות הטבעיות של החורף  כשהטמפ' צונחות.

כעת, לאחר מספר מערכות גשם מבורכות, זרימת המים במסלול השייט גוברת, הערוץ נקי, פכפוך המים וצלילי הטבע מתגברים ואילו רעשי רקע אנושיים ישמעו מינוריים. זה הזמן לחוות את החידוש. לאחר קבלת פנים בה תוגש שתיה חמה ועוגיות, מצוידים בחליפות צלילה המבודדות קור שנרכשו במיוחד במהלך הקיץ בחו"ל, חגורות הצלה , מצב רוח טוב  וחיוך רחב על הפנים יקבלו המבקרים תדריך לשייט ואז יצאו לשייט במסלול הארוך.

המסלול נמשך כשעתיים וחצי של מפגש עם הטבע המרהיב של הנחל. במהלך השייט עוצרים  להפסקה מרעננת, בה יחולק סיידר חם עם תפוחים וקינמון, סביב  המדורה  עם טבון על סאג' יאפה כל משתתף, פיתה אישית, בליווי ממרחים טעימים(שוקולד / לבנה וזעתר). לכל מספר סירות יתלווה מדריך מיומן.  בסיום השייט, יתענגו המשתתפים על סחלב חם ומקלחת חמות. (לקבוצות  נבנו חבילות מגוונות שיכללו ארוחות חמות וכיבוד ייחודי).

גיא ירמק, מנכ"ל קייקי כפר בלום: "החורף מגיע ואנחנו נרגשים לקראתו, פעם אחת מתפללים ומייחלים לשנה רוויה במשקעים, פעם שניה לראשונה בארבעת העשורים בהם האתר פועל קיבלנו אישור לשייט חורף, אנחנו כאתר מוביל בחרנו לקפוץ ראשונים למים "תרתי משמע" ולבנות מוצר ייחודי. אנו סבורים כי יש קהל שיאהב את החידוש. נערכנו בצורה מעמיקה לקראת הפעלת השייט בחורף, השנה נשוט גם בנובמבר ומתחילת דצמבר נפעיל את שייט החורף, מדובר בחוויה ייחודית, עמוסה בעוצמות החורף, הטבע, השקט והמים. שווה לחכות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: