יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

תרבות ופנאי בצפונט

תרבות ופנאי

שתי תערוכות של המכון לאומנויות בתל חי

שתי תערוכות אמנות מוצגות, בימים אלה, בקמפוס מזרח של המכללה האקדמית תל-חי והן פתוחות לקהל הסטודנטים ותושבי האזור.

פורסם בתאריך:


התערוכה הראשונה צמחה מתוך תכנית 'אניס' לדיאלוג באמנות,  אשר מפגישה סטודנטים ערבים ויהודים במכללה האקדמית תל-חי  לשיחות ומפגשי יצירה משותפים באמנות, מתוך אמונה בכוחה של האמנות והיצירה לקרב בין אנשים שונים דרך שפת האמנות וכלי אמנות מעשיים. הסטודנטים המשתתפים בתוכנית זוכים להשתתף בסדרת מפגשים מרתקת ומהנה בה מתקיימים דיונים על שיח משותף, מכבד ומקרב, ובשיעורים מעשיים ברישום, ציור, פיסול והדפס ממיטב המורים.

התוכנית, המתקיימת במכון לאמנויות תל-חי, בשיתוף המרכז לשלום דמוקרטיה ורב-תרבותיות במכללה, זוכה לתמיכת משפחת אניס ומגבית קנדה ומתקיימת זאת השנה השנייה בהצלחה רבה. בסיום כל מחזור מתקיימת תערוכה אשר מציגה חלק ממגוון היצירות שיצרו הסטודנטים.

תערוכה נוספת היא תערוכה של המחלקה לאמנות פלסטית  במכון לאומנויות תל-חי וכותרתה: "רישיון לשגיאות כתיב" – בעקבות המשוררת ריטה קוגן.

התערוכה, אשר נפתחה במבואת זרנגין, בנוכחות המשוררת ריטה קוגן, היא תוצר של הקורס 'מפגש בין שפות', של שנה ב' במחלקה לאמנות פלסטית במכון לאמנויות תל-חי, בהנחייתה של המרצה רחל רבינוביץ'.

לדברי זמר ס"ט מנהל המכון לאומנויות: " הקורס התמקד בספרה של המשוררת ריטה קוגן: 'רישיון לשגיאות כתיב': הסטודנטים התבקשו לבחור שיר אחד או יותר אליהם התחברו באופן אישי ולצאת אל מסע של יצירה בעקבותיו. דרך היצירה התאפשרה התחברות למקומות נפשיים עמוקים , לעיתים בלבול, התמודדות עם קשיים במהלך היצירה ולבסוף גם התפתחות, צמיחה, סיפוק וריפוי.

השירים הנפלאים והנוגעים ללב של ריטה אפשרו לכל יוצר בקורס למצוא שיר שנוגע בו בנקודה רגישה מסוימת ולעסוק בה בדרכו. מגוון הנושאים (שירים) שהסטודנטים בחרו לעסוק בהם כלל מיניות, מראה חיצוני, דיכאון, לחץ מפני העתיד, מוות, ילדות, משפחה, אושר, אהבה, סבל, זוגיות וסיזיפיות".

אפשרו לעצמכם להיכנס אל עולמה של ריטה,  עולמם של היוצרים ואל עולמכם שלכם...

התערוכה פתוחה (כבר כעת!) לציבור הרחב במבואת זרנגין, קמפוס מזרחי של המכללה האקדמית תל-חי, כל יום עד 21:00 וביום שישי עד 14:00. נעילת התערוכה בתאריך 26/1

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: