יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

תרבות ופנאי בצפונט

תרבות ופנאי

תערוכת הפסיפסים של נורית

לרגל יום האישה מוצגת באולם התרבות בקצרין תערוכת עבודות פסיפס של נורית אורבך מאירוביץ, תושבת וותיקה, שהיתה שייכת לגרעין המייסד של הישוב

פורסם בתאריך:


במסגרת אירועי יום האשה במתנ"ס קצרין נתנו את הבמה לוותיקת קצרין, אשה יוצרת ואמנית מיוחדת -  נורית אורבך מאירוביץ.

נורית היא תושבת קצרין, ממש מההתחלה, מ1977. אמנית רב תחומית שבשנים האחרונות משתתפת ואוצרת תערוכות קבוצתיות. הפעם היא ביקשה להציג תערוכת יחיד ולארח יוצרות לכבוד יום האישה הבינלאומי. נורית עומדת בראש "היוצרים בביתם" של מתנ"ס קצרין – קבוצת אמנים פעילה ומתנדבת בקהילה.

תערוכת היחיד שלה עוסקת ומתעמקת ביופיו ומורכבותו של הפסיפס אליו נחשפה והתאהבה בשנה האחרונה. בתערוכה המוצגת באולם התרבות מארחת נורית את האמניות: עטרה קציר, יודפת באס, דליה חן, שושי ברקוביץ, עדה למברט ותניה בתערוכה קבוצתית.

נורית אורבך מאירוביץ: "הייתי רוצה לומר שאני המצאתי את האמנות בקצרין, אך לא ולא. בקצרין העתיקה התגלו יצירות אמנות, המיוחד בבית הכנסת העתיק. בראשית ההתיישבות, ב-1977, גיליתי שיש מספר לא מבוטל של אמנים, וביום קצרין הראשון ב- 1978 – אצרתי את התערוכה הקבוצתית הראשונה וחלמתי על גלריה עירונית, אחרי 40 שנה, אני ממשיכה לחלום. אני מודה לאמנים שמשתפים את הקהילה והאורחים בפרי יצירתם".

הערכה מיוחדת מגיע לרכזת התרבות של מתנ"ס קצרין, עדה סימונייץ, העושה לילות כימים בארבע השנים האחרונות ותורמת את כולה להצלחת התערוכות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תערוכת פסיפס בהיכל התרבות בקצרין
נורית אורבך מאירוביץ | 18:50   07.03.18