יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

אחווה יהודית נוצרית

ילדי אנשי צד"ל בקריית שמונה ארגנו בסוף השבוע שחלף חגיגת כריסמס באגמון מרקט, בסיוע עיריית קרית שמונה. האירוע ממחיש את תהליך חיזוק ההזדהות של הקהילה הנוצרית בארץ עם מדינת ישראל

פורסם בתאריך:


קהילת אנשי צד"ל בקרית שמונה מורכבת ברובה מבני הדת הנוצרית. לקראת הכריסמס הם יזמו  אירוע מיוחד שהתקיים באגמון מרקט. האירוע אורגן על ידי אנשי הקהילה, ובסיוע עיריית קרית שמונה.

המשנה לראש העיר אלכס קוראצ'ון סייע לקהילת אנשי צד"ל להפיק את האירוע וזכה לשבחים על פעילותו. כוכבת המסטר-שף מקרית שמונה, פרח רסלאן, הנמנית על קהילת צד"ל, היתה בין המארגנים, ודאגה לארגן את כל הצד הקולינרי של האירוע.

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, שהגיע לאירועו יחד עם סגנו יורם ממן, הדגיש את הקשר המיוחד של קהילת צד"ל לקרית שמונה, ואמר: "אני נרגש לעמוד כאן ולראות את אנשי צד"ל היקרים שלנו, שהגנו משך עשרות שנים, בגופם, על ביטחונם של תושבי קריית שמונה ויישובי הגבול הצפוני.

"איזה כייף לראות את הדור החדש – את ילדי אנשי צד"ל, מאושרים ושמחים. ילדים שגדלו בקריית שמונה והשתלבו בצורה יוצאת דופן בחיי הקהילה שלנו ובמערכת החינוך המצוינת בעירנו. אני גאה לראות אתכם, צעירות וצעירים, מצליחים ומפיקים אירוע בסדר גודל כזה".

"בזכות האור הגדול הזה אנחנו יכולים להתקרב אחד אל השני ולפרגן איש אל רעהו. אנחנו אומנם לא בני אותה דת, אבל כולנו בני אדם שווים. איזו הרגשה טובה להסתובב כאן בשוק האותנטי, להריח ולטעום מהמטעמים המסורתיים שלכם, לקנות מתנות לילדים ופשוט ליהנות מאווירה טובה.

"זו הדרך להתחבר יחד ולחזק את הברית ההדוקה בין אנשי צד"ל למדינת ישראל בכלל ולתושבי קריית שמונה בפרט. בעוד אחרים מדברים על דו קיום אנחנו עושים זאת הלכה למעשה".

סופגניות בכריסמס

הדברים שאמר שטרן באירוע הזה, מתחברים לדברים דומים שאמר יו"ר עמותת ארם, שאדי חלול, באירוע שארגנה הקהילה הנוצרית מרונית לקראת חג המולד בכנסיה הנמצאת בגן הלאומי ברעם . חלול אמר באותו אירוע: "הגיעו גם לא מעט יהודים מהישובים בגליל העליון. בשנה הבאה אנו נארגן טקס מושקע יותר, ונחגוג את כריסמס וחנוכה ביחד"

החיבור בין כריסמס לחנוכה מקובל בעיקר בארה"ב, בקרב משפחות שבהן אחד ההורים נוצרי ואחד יהודי. מדובר בשני חגים חורפיים, סמוכים זה לזה בלוח השנה, ובכל אחד מהם יש  מרכיבים טקסיים מאוד יפים.

הקהילה הנוצרית בארץ מזדהה יותר ויותר עם מדינת ישראל. בניה של הקהילה הזו מתגייסים לצה"ל במספרים הולכים וגדלים. המצוקה שאליה נקלעו הקהילות הנוצריות ברחבי העולם הערבי, עם עלייתו של האיסלאם הקיצוני, השפיעה במידה רבה על תהליך ההתקרבות הזה.

חג המולד בגן הלאומי ברעם

אמנם לאורך דורות רבים היה עימות דתי ותיאולוגי שהוביל לעיתים לרדיפתם של היהודים בארצות הנוצריות, אבל מאז הקמתה של מדינת ישראל החל תהליך של התקרבות. זה בולט במיוחד בקרב הזרם האוונגליסטי בארה"ב. הם תומכים ללא סייג בישראל, ורואים בהקמתה של המדינה את מימושו של צו אלוהי.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: