יום ראשון, 31 במאי 2020, ח' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

ביטוח לאומי אישי וגם נשי

מועדון "מרחב נשי אישי" בקרית שמונה, קיים פעילות מיוחדת עבור נשים להסדרת ענייניהם בביטוח לאומי. בסיוע עובדת סוציאלית ומנהלת סניף ביטוח לאומי בקרית שמונה, זכו 15 נשים למענה מלא למיצוי זכויותיהן מול הביטוח הלאומי.

פורסם בתאריך:


שירה ג'רג'י(משמאל) ומנהלת ביטוח לאומי קרית שמונה, ענת בריל חפץ 

מרחב הנשים הקהילתי "נשי אישי" בקרית שמונה, בניהולה של שירה ג'רג'י, שופע ביוזמות שנועדו לסייע לנשים בתחומים רבים. כך היה גם השבוע בפעילות מיוחדת שנועדה לסייע לנשים להסדיר עניינים שיש להן מול הביטוח הלאומי, באופן שיאפשר להן לצלוח את הקשיים הבירוקראטיים.

לאחר פגישה שערכו מנהלות "נשי אישי" עם ענת בריל מנהלת סניף הביטוח הלאומי בקריית שמונה, הוחלט על יציאה לדרך בשיתוף פעולה מלא כדי לסייע לנשות העיר לקבל את המגיע להן עם כמה שפחות בירוקרטיה.

בתחילת השבוע התארחו  עובדי הסניף המקומי של ביטוח לאומי במועדון של נשי אישי. הנשים שהגיעו למפגש זכו לסיוע צמוד במילוי טפסים ובהנחיות מדויקות וברורות למיצוי זכויות באופן מיידי.

העובדת הסוציאלית של נשי אישי בדקה עם הנשים מהן הבעיות שלהן, ומה נדרש כדי לצורך מיצוי זכויותיהן. שירה ג'רג'י סייעה במילוי והשגת הטפסים, הכנת תצהיר כולל חתימת עורך דין וטיפול נוסף בכל צורך שעלה ובאופן מיידי.

אחרי שהנשים השלימו את מילוי הטפסים, וצירפו את המסמכים הנדרשים, הן נפגשו עם מנהלת סניף הביטוח הלאומי בקרית שמונה, ענת בריל חפץ על כוס קפה. ענת בריל חפץ קיבלה כל אחת במאור פנים ונתנה מענה מקצועי ומהיר.

"שיתוף הפעולה בין הצדדים יימשך גם בעתיד לאורך כל השנה", אומרת שירה ג'רג'י. נוכחנו לדעת עד כמה חשובה הפעילות הזאת. מרבית הנשים שנעזרו בנו הגיעו עם חשש גדול כתוצאה מקשיים שהן חוו בעבר, כשהן נזקקו לשירותי הביטוח הלאומי. החשש הזה נמוג והנשים הצליחו במפגש אחד לפתור בעיות שנגררו במשך זמן רב".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מדע
יצחק דמרי | 11:40   13.04.20