יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

גאווה בקרית שמונה

אירוע לקידום הסובלנות וההבנה כלפי בני נוער להט"בים התקיים לראשונה בקרית שמונה במסגרת תוכנית שווים של החברה למתנ"סים ושל תנועת הנוער איגי של הקהילה הלהט"בית

פורסם בתאריך:


לראשונה בקרית שמונה התקיים יום ההבנ"ה - היום הבינלאומי נגד להט"בופוביה. באירוע נפגשו בני ובנות נוער מהתנועות השונות בעיר, ועברו סדנאות אומנות ושיח בנושא קבלת השונה, וכיצד לוקחים אחריות על הסביבה. בסיום היום,  התקיים ערב סטנדאפ קורע מצחוק של אלמוג שור.

"תוכניות 'שווים' ו'איגי' (תנועת הנוער הלהט"בית) ממשיכות לפעול תחת רשת המתנ"סים ומחלקת הנוער בעיר כדי לקדם מרחבים בטוחים לנוער", כך נאמר בהודעת העירייה.

תוכנית שווים החלה לפעול השנה בקרית שמונה, ויום ההבנ"ה היה אירוע השיא של הפעילות הזאת. התוכנית לבני הנוער הלהט"בים יוצרת קבוצת השתייכות, מרחב בטוח, מגן ומאפשר, מקום להעצמה, לפיתוח אישי, חשיבה ביקורתית ואף עשייה חברתית בשלבים מאוחרים יותר.  

תנועת הנוער הלהט"בית, איגי, פועלת כבר מספר שנים בקרית שמונה, כיום יש בה רק 10 בני נוער מקרית שמונה ואצבע הגליל. זה מסביר אולי את הקושי שקיים בפריפריה. קשה יותר לבני נוער להט"בים בפריפריה לזכות בלגיטימציה מהחברה הסובבת.

"אני מאוד מקווה שבעקבות הפעלת תוכנית שווים, והאירוע שקיימנו השבוע, יותר בני נוער להט"בים יחליטו להצטרף לפעילות של איגי", אומרת רכזת מחוז צפון באיגי, אורן צור גלמידי. "יש קושי גדול יותר להיות להט"ב בפריפריה. החווייה של לצאת מהארון היא תמיד מורכבת, אך זה יותר קל במקום כמו תל אביב. שם יש יותר לגיטימציה כי יש יותר נראות ויותר בולטות של הקהילה הלהט"בית".

"יש משמעות גדולה מאוד לכך שהעירייה והמתנ"ס פרסו את חסותם על הפעילות, ועל האירוע שהתקיים השבוע. זה משדר מסר של סובלנות ופתיחות, והמסר הזה נקלט גם בקרב בני הנוער".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: