יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

האופק החדש של שותפות צח"ר פאלם ביץ'

"הורייזן 2020 - תוכנית מנהיגות צעירה מטעם שותפות צח"ר פאלם ביץ' יצאה לדרך, במטרה להכשיר את דור המנהיגות הבא של צפת, חצור וראש פינה

פורסם בתאריך:


בערב חמישי חגיגי אל מול נוף הכנרת נפתחה רשמית תוכנית הורייזן על ידי מנהל שותפות צח"ר מר ליאור סלומון, יו"ר השותפות מר עופר זפרני ומנהלת התוכנית שני כספי.

שותפות צח"ר פאלם ביץ' היא מסגרת שבה מתקיים קשר רציף בין קהילת יהודי פאלם ביץ' בפלורידה ארה"ב לבין צח"ר, ההתאגדות המשותפת של צפת חצור וראש פינה. במסגרת מפעילים פרויקטים שונים, שממומנים על ידי קהילת פאלם ביץ'.

באופן הזה יהודי התפוצות, ובמקרה הזה קהילת פאלם ביץ', לא רק תורמים למגבית, אלא הופכים לשותפים פעילים בפרויקטים באזור מוגדר, המעורבות והקשר האישי של אותם נדבנים עם הקהילה הספציפית בה הם תומכים, מגבירה את המוטיבציה ומעניקה להם סיפוק, כי הם רואים את התוצאות ואת ההתקדמות לאורך זמן.

אחד הפרויקטים שצמחו בשותפות צ.ח.ר פאלם ביץ',  הוא תוכנית מנהיגות צעירה, שמטרתה להצמיח את הדור הבא של המנהיגות החברתית בצפת חצור וראש פינה. לתוכנית הקיימת במתכונתה החדשה התקבלו 11 חברים אחרי מיון קפדני ומתוך רצון לבחור את הטובים ביותר להנהגת האזור למען העתיד של כל תושבי המרחב.

שני כספי מנהלת תוכנית הורייזן למנהיגות: "התוכנית מבוססת על בניית אופק מאתגר ליזמים פעילים במרחב השותפות. לראיונות הגיעו עשרות מועמדים מרתקים ואקטיביסטים יזמים בנשמה. אחרי תהליך סינון קפדני בחרנו נבחרת מעולה ויצאנו לדרך עם חבורה של יזמים ויזמיות מעולים כל אחד בתחומו".

חברי תוכנית הורייזן 2020 הנבחרים בילו סוף שבוע ראשון יחד כקבוצה בה עברו סדנאות גיבוש, למדו להכיר את השותפות ואת השותפים לעשייה ויצאו לדרך ארוכה ומרתקת בה כל אחד ואחת מהם יקבלו מנטור אישי שיפתח יחד איתם את החזון והרעיון בזכותו הם נבחרו להיות ולהוביל .

תוכנית HORIZEN-למנהיגות צעירה 2020 מיועדת לצעירים בגילאי 45-23 תושבי מרחב צפת, חצור הגלילית וראש פינה. התוכנית שמה דגש על מנהיגות ויוזמה בקהילה ומטרתה לקרב בין יהודי העולם, ללמוד תוכן משותף ולפרוץ גבולות, פיתוח המנהיגות במרחב התוכני של העולם היהודי וערכיו.

כמו כן, חברי הקבוצה לומדים את קהילותיהם כיחידה אזורית שלמה ונוגעים בנושאים כמו: יזמות, הובלה קהילתית, מנהיגות בקהילה, משאבים ועוד. HORIZEN 2020 - מובילה לעשייה קהילתית בצח"ר ומעבר לים. קבוצה מקבילה קיימת בפאלם ביץ' ובמהלך השנה יפגשו הקבוצות בנקודת מפגש באירופה לתהליך העשרה משותף.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: