יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

הבדיקה והמשקפיים בחינם

מבצע בדיקות ראייה וקבלת משקפיים ללא עלות יתקיים בקרית שמונה בתחילת שבוע הבא בקרית שמונה. המבצע מאורגן וממומן על ידי עמותת קרן אור צרפת בראשותו של ד"ר ג'יל טייב

פורסם בתאריך:


עמותת "קרן אור" (ABSI-Keren Or) מצרפת פועלת בארץ כבר שנים רבות ומסייעת בתחומים שונים לרשויות מקומיות. אחד המבצעים היפים של העמותה הוא בדיקות ראייה ומשקפיים חינם לאוכלוסיה שמתקשה לממן זאת בעצמה, בעיקר לקשישים ולילדים.

העמותה מגייסת אופטומטריסטים מצרפת ומישראל אשר מבצעים בהתנדבות בדיקות ראייה. הבדיקה כוללת גם התאמת זוג משקפיים הניתנות בחינם לנבדקים. זה לא כולל עדשות צילינדר או מולטיפוקל.

הבדיקות בקרית שמונה יתקיימו באולם הספורט העירוני בשבוע הבא בימים ראשון, שני בין השעות 8:30 עד 18:00 ויום שלישי בין השעות 8:30 עד 12:00. לצורך המבצע בקרית שמונה גויסו 80 אופטומטריסטים, ואנשי מקצוע בתחום, והם יחלקו 5,000 זוגות משקפיים.

מכיוון שאין בקרית שמונה כל כך הרבה תושבים חסרי אמצעים שזקוקים למשקפיים, הוחלט לפתוח את המבצע גם לציבור הרחב. המבצע יכלול גם בדיקות שמיעה והתאמת מכשירי שמיעה לאנשים הסובלים משמיעה לקויה.

בראש עמותת קרן אור עומד ד"ר ג'יל טייב. במהלך חודש יוני האחרון יצא ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, לצרפת כאורח כבוד בערב גאלה של ראשי הקהילות היהודיות בצרפת. באותו ערב נפגש שטרן עם ד"ר טייב, ובפגישה הזו סוכם שאנשי עמותת קרן אור יגיעו לקרית שמונה למבצע בדיקות והתאמת משקפיים לבני משפחות נזקקות.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: