יום רביעי, 08 באפריל 2020, י"ד ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

הורים מחו על ביטול הסעות לחינוך המיוחד

קבוצה של הורים שיבשה את טקס פתיחת השנה בבית ספר קורצ'ק בקרית שמונה. הם מחו על ביטול הסעות שהיו לילדיהם בשנים קודמות. מנכ"ל העירייה אמור להיפגש עם ההורים

פורסם בתאריך:


כמו בכל בתי הספר במדינה, גם בבית הספר קורצ'ק תוכנן טקס חגיגי לכבוד ילדי כיתה א', שמצטרפים לבית הספר. אבל הטקס החגיגי שובש. תוך כדי הטקס עלתה אחת האימהות לבמה, לקחה את המיקרופון, ודיברה אל קהל התלמידים והמורים.

"אנחנו צריכים הסעה לילדים של החינוך המיוחד", היא אמרה. עוד לפני שהיא הספיקה להמשיך, המורות התערבו ואמרו לה שגם אם היא צודקת, זה לא לעניין לשבש את הטקס, ולפגום באווירה החגיגית.

 

המחאה של ההורים פרצה בעקבות הודעה שהם קיבלו מהעירייה ביום חמישי שעבר, ובה הם התבשרו שבניהם ובנותיהם שלומדים בחינוך המיוחד, לא יהיו זכאים להסעה מיוחדת, ויצטרכו להצטרף להסעה הרגילה.

בעקבות המחאה הזו אמורה להתקיים היום פגישה בין ההורים לבין מנכ"ל העירייה, יורם ביטון. אחת האימהות סיפרה שהמנכ"ל אמר שהקיצוץ בהסעות הוא כתוצאה מאילוצים תקציביים.

השאלה המתבקשת היא האם אותם תלמידים של החינוך המיוחד אכן זכאים להסעה, או שהיא ניתנה להם בשנים הקודמות לפנים משורת הדין.

על פי פרסומי משרד החינוך, כדי להיות זכאים להסעה מיוחדת צריך לעבור ועדת השמה. על-פי תקנות הסעה בטיחותית לילדים נכים, התלמידים זכאים להסעות בין אם הם לומדים במוסד לחינוך מיוחד ובין אם הם לומדים במוסד לחינוך רגיל. 

במקרה של הילדים שהוריהם מחו, הם לומדים בבית ספר רגיל, אך בכיתה מיוחדת שבה יש רק 15 ילדים, ויש בה מורה וסייעת.

בשעה זו אמורה להתקיים פגישה בין ההורים ובין מנכ"ל העירייה. לאחר סיום הישיבה נעדכן לגבי תוצאותיה ולגבי עמדת העירייה בנדון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: