יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

החזון של שאדי

שאדי חלול, תושב גוש חלב, עומד בראש המכינה הקדם צבאית "ארז כינרת" המשותפת לבני נוער יהודים וארמים נוצרים. השבוע חגגה המכינה סיום מחזור ג'. חלול הקים את המכינה כדי לעודד את הצעירים בעדה הארמית נוצרית להתגייס לצה"ל ולהשתלב בחברה הישראלית

פורסם בתאריך:


מכינת כנרת הוקמה ביוזמת העמותה הארמית נוצרית בישראל והעומד בראשה סרן מיל' שאדי חלול. הצטרפו ליוזמה שותפים יהודים שהקימו אותה יחדיו ובשיתוף מלא. בית יגאל אלון, הסוכנות היהודית, אחריי, משרד חינוך ומשרד הביטחון - אגף ביטחוני חברתי. [

במכינה המעורבת משתתפים 40 בוגרי תיכון נוצרים והיהודים הלומדים אחד על השני, על העמקת זהותם, על הצבא ויחידותיו, על החברה בישראל, עברית גבוהה ומנהיגות ישראלית פטריוטית משתלבת.

 

שאדי חלול עם חניכי המכינה

השבוע לרגל סיום מחזור ג' של המכינה, כתב שאדי חלול: "בכל סיום מחזור במכינתנו הקדם צבאית אנו מתרגשים מחדש. מתרגשים לראות איך נוער נוצרי ארמי שהיה מבודל בישובי הערבים בגליל, אנוס במערכת חינוך ערבית מתהפך, משתחרר ויוצא לחופש ודרך משתלבת על ידי גיוס לצה"ל תחילה.

"איך תוך 7 חודשים במכינה הנוער שלנו מתחכך עם יהודים בני גילו ומדבר שוטף עברית, לומד על החברה ומדינת ישראל, לומד על צה"ל וכוחות הביטחון, מתאמן כהכנה לשירותו הצבאי ומתעמק במורשת אבותינו הארמית הארצישראלית המשותפת.

 "אצלנו מייצרים מנהיגות, שותפות ואחריות. זו היא דרכנו בעמותה הארמית והיא תנצח כל בדלנות והסתה נגד ישראל שמובילים אותה במפלגות הערביות. מכינת ארז כנרת היא גאווה לנו ומקור לתקווה בישראל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: