יום שלישי, 25 בפברואר 2020, ל' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

הסעות החינוך המיוחד: ההורים ממתינים להחלטה

ההורים לתלמידי החינוך המיוחד בקרית שמונה, שההסעות של ילדיהם לבתי הספר בוטלו, טענו בפני העירייה שההחלטה נודעה להם ברגע האחרון, עכשיו, בעקבות פגישה שהתקיימה, הם ממתינים לתשובת העירייה בעניינם

פורסם בתאריך:


הורים לתלמידים בחינוך המיוחד, היום בבניין העירייה

אתמול היתה אמורה להתקיים פגישה בין הורים שילדיהם לומדים בחינוך המיוחד לנציגי העירייה.  הפגישה זומנה בעקבות מחאה של אותם הורים, שהתבשרו כי ילדיהם לא זכאים להסעה מיוחדת, ויאלצו לנסוע לבית הספר בהסעה רגילה.

אתמול בבוקר ההורים יזמו צעדי מחאה בבית הספר קורצ'ק, שם אחת האימהות עלתה על הבמה במהלך טקס פתיחת שנת הלימודים, וכשהיא החלה לדבר פרצה מהומה, ואפילו הוזמנה משטרה כדי למנוע המשך הפרעה לטקס.

הישיבה עם ההורים שזומנה לאתמול נדחתה עקב המצב הביטחוני. היום הגיעו ההורים לבניין העירייה עם ילדיהם, ובסביבות השעה שתיים וחצי אחרי הצהריים, הם נפגשו עם אנשי העירייה, ובראשם סגן ראש העיר, אופיר יחזקאלי. תחילה התקיימה שיחה כללית, ולאחר מכן זומן כל הורה בנפרד, לדון במקרה הספציפי של הילד או הילדה שלו.

מחאת ההורים של תלמידי החינוך המיוחד בבית הספר קורצ'ק

 בעירייה מסבירים שישנן שתי קבוצות של תלמידים שההסעה שלהם בוטלה. הקבוצה הראשונה היא של ילדים שקיבלו זכאות להסעה מיוחדת עד כיתה ה'. כשהם עלו לכיתה ו' זכאותם הופסקה.

קבוצה שנייה היא של תלמידים שעניינם נדון בוועדת השמה, ונמצא כי הם אינם זכאים להסעה מיוחדת. בשני המקרים מדובר בהחלטות שהתקבלו בוועדת השמה, בהתאם לקריטריונים שקבע משרד החינוך, והעירייה מחויבת לפעול על פיהם.

מנגד ההורים טענו שהעניין נפל עליהם בהפתעה, והם לא קיבלו התרעה על כך שהם צריכים לחדש את הזכאות. אחת האימהות אמרה: "לא היה לנו זמן להתארגן ולהגיש ערר. בשנים קודמות לא היתה בעיה, לכן, אם מחליטים לשנות מדיניות, צריך להודיע לנו מבעוד מועד".

כעת ההורים ממתינים לתשובה מהעירייה האם ילכו לקראתם וידחו לפי שעה הפסקת ההסעות לפרק זמן שיאפשר להורים להגיש ערר ולמצות את ההליך, עד שיוחלט סופית האם ילדיהם זכאים להסעה.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מה אתם הזוויים
פנינה | 08:01   03.09.19