יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

הרובוטריקים מקרית שמונה

נבחרת הרובוטיקה של בית הספר המגינים מקרית שמונה עלתה לגמר הארצי בתחרות ה- FLL ((FIRST Lego League נבחרת בית ספר מצודות זכתה במקום השני באיכות הפרזנטציה!

פורסם בתאריך:


נבחרת הרובוטיקה של בית ספר המגינים         

בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה- FLL העפילה נבחרת הרובוטיקה של בית הספר המגינים לגמר הארצי.  הנבחרת שנקראת "יותם לרובוט מושלם", לזכרו של יותם ביטון ז"ל,  היתה בין 6 הנבחרות מתוך 60 שעלו לגמר.

גם בשנה שעברה עלתה הנבחרת של בית הספר מגינים לגמר בו הם זכו במקום הראשון מבין כלל בתי הספר היסודיים בארץ בקטגוריה של ביצועי הרובוט.

נבחרת הרובוטיקה של בית ספר המגינים בשנה שעברה

השנה בתחרות המחוזית הם הצליחו להגיע רק למקום השלישי בביצועי הרובוט, אבל בפרזנטציה הם זכו במקום הראשון, וזה הספיק כדי לעלות לגמר.

הנבחרת של בית ספר מצודות, שזו השנה השנייה שבה היא משתתפת בתחרות, הגיעה למקום השני בפרזנטציה, אבל זה לא הספיק לה כדי לעלות לגמר.

נבחרת הרובוטיקה של בית הספר מצודות

העליה לגמר של בית הספר המגינים שנה שנייה ברציפות היא הישג בפני עצמו. זה מעיד על ההשקעה והנחישות של התלמידים והמורים וכל מי שסייע. הישג לא פחות גדול הוא עצם התהליך שאותו עברו התלמידים.

בפרסום של ה- FLL מופיעים ערכי היסוד של התחרות, ונכתב: "גילוי: אנו חוקרים מיומנויות ורעיונות חדשים. חדשנות: אנו משתמשים ביצירתיות ובהתמדה לפתרון בעיות. השפעה: אנו מיישמים את מה שאנו לומדים על מנת לשפר את העולם שלנו. שיתופיות: אנו מכבדים זה את זה ומכירים בהבדלים שבינינו. עבודת צוות: אנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים ביחד. הנאה: אנחנו נהנים וחוגגים את מה שאנחנו עושים!"

אחת הבעיות במתכונת הרגילה של מערכת החינוך היא שאין לתלמידים מספיק הזדמנויות לעבוד עבודת צוות על פרויקט שנמשך מעבר לשיעור אחד. התחרות של FLL מעניקה לתלמידים הזדמנות לעבוד לעשות זאת ואין הכנה טובה מזו לחיים.

בעקבות העליה לגמר אמרה מנהלת בית הספר המגינים, שרית אוחנה "אני גאה בתלמידים שלנו שייצגו את קריית שמונה בכבוד. היה פשוט תענוג לראות את תלמידי מגינים ומצודות מככבים בתחרות.

"החזון שלנו הוא להפוך את העיר למעוז הרובוטיקה והטכנולוגיה. אנחנו מתכננים יחד עם העירייה לקיים בעתיד את תחרויות הרובוטיקה האיזוריות אצלנו בקריית שמונה".

ראש העיר, אביחי שטרן, הגיע לבית הספר המגינים עוד לפני התחרות, כדי לצפות ברובוטים שהתלמידים בנו. הוא הביע את ביטחונו ביכולת של התלמידים להעפיל לגמר, והם אכן לא איכזבו.

בעקבות העליה לגמר אמר ראש העיר: "ילדי קריית שמונה שוב הוכיחו לנו כי הם הכי טובים שיש בכל התחומים. אני מודה לתלמידים, למורים הנפלאים ולמנהלות בתי הספר על ההישג ובטוח שזו רק ההתחלה. תודה על הכבוד שאתם מביאים לקריית שמונה".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: