יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

ילדים יהודים וערבים ינגנו יחד בתזמורת

שיתוף פעולה מוסיקלי נרקם בין המועצה האזורית הגליל העליון, והמועצות המקומיות, ראש פינה וטובא-זנגריה. בית ספר מנגן משותף הוקם בניהול מקצועי של מרכז קלור. ילדים משלושת הרשויות ינגנו יחד בתזמורת

פורסם בתאריך:


משרד החינוך מפעיל בישובים רבים בארץ פרויקט שנקרא "בית ספר מנגן". הרעיון הוא להעניק לילדים חינוך מוסיקלי במסגרת בית הספר. בהקשר זה נרקם לאחרונה  שיתוף פעולה בין שלוש רשויות מקומיות, המועצה האזורית הגליל העליון, והמועצות המקומיות, ראש פינה וטובא-זנגריה.

הרעיון היה לחבר בין שתי מועצות מקומיות סמוכות, ראש פינה וטובא-זנגריה, לבין הישובים הדרומיים של המועצה האזורית הגליל העליון. על פי ההסכם, מרכז קלור, השייך למועצה האזורית הגליל העליון, נבחר להיות זה שיפעיל את הפרויקט בכל שלושת הרשויות, ויעניק את החסות המקצועית.

הפרויקט יופעל בכיתות ה' ו- ו', והעלות להורים תהיה 600 שקלים בשנה. כל ילד יקבל כלי נגינה בהשאלה, ושיעור קבוצתי בנגינה פעם בשבוע. סוג הכלי שיושאל לכל ילד יותאם ליכולות הפיזיות והמוסיקליות של הילד, וזאת מתוך 6 סוגי כלים, בריטון, חצוצרה, סקסופון, קלרינט, חליל צד ותופים.

הסיפור המעניין בפרויקט הזה הוא שיתוף פעולה עם טובא-זנגריה. כדי שתתאפשר הקמת שלוחה של בית הספר המנגן גם בטובא-זנגריה, נדרשה עוד תמיכה כספית, פרט למימון של משרד החינוך.

כאן נכנסה לתמונה עמותת "אלחיאת" לחינוך פיתוח ורווחה, שעוסקת גם בשיתוף פעולה יהודי ערבי בתחום התרבות. כאשר נרקם שיתוף הפעולה, הוצע לעמותה הזו להשתתף במימון הפרויקט, כששיתוף הפעולה היהודי ערבי יתבטא בהקמת תזמורת משותפת לילד טובא-זנגריה, ראש פינה וגליל עליון.

הילדים שינגנו בתזמורת המשותפת ייפגשו לחזרות פעם בשבוע או בראש פינה או בטובא-זנגריה. זה יצריך כמובן גם מערך הסעות שיאפשר לכולם להגיע למקום החזרה, ובחזרה הביתה.

המטרה של התזמורת תהיה קיום קונצרט משותף שיתקיים לקראת סוף שנת הלימודים. הפעילות החלה כבר, ובשלב זה היא מתרכזת בחלוקת הכלים המוסיקליים לילדים.

שיתוף הפעולה יהודי ערבי בתחום המוסיקה מצריך גם בחירת רפרטואר מתאים, שיענה על הרקע התרבותי שממנו מגיעים הילדים. "בשלב ראשון אנחנו עובדים עם הרפרטואר הרגיל שמרכז קלור עוסק בו", אומר מנהל המרכז, תלם בן חורין.

"זה יהיה בסגנון מערבי, כי אלה המתודות שיש לנו, ואיתן אנחנו יכולים להתחיל לעבוד. בהמשך אנחנו מתכוונים לגוון ולהכניס גם אלמנטים של מוסיקה מזרחית. יש כאן משהו ייחודי מבחינה תרבותית, והוא גם תקדימי באזור שלנו. אנחנו מאוד מקווים שהוא יצליח ויביא לקירוב הלבבות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: