יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

ככה בונים קריה

שלושה סטודנטים ממכללת תל חי יזמו מסגרת לפעילות התנדבותית המכונה "בונים קריה" לשיפוץ בתי קשישים בקרית שמונה.

פורסם בתאריך:


יוזמה יפה של שלושה צעירים נמרצים הלומדים בתוכנית צוערים לשלטון המקומי במכללת תל חי.

השלושה: שירה גרבלר, משה וורקו וירדן קוצר, הגיעו לפני כחודש למדור הקהילתי במנהל לשירותים חברתיים  בעיריית קריית שמונה, וסיפרו על המיזם לחידוש בתים לקשישים מעוטי יכולת שהחליטו ליישם בקריית שמונה.

הם הצליחו לגייס תרומות מחברות ארציות ומבתי עסק מקומיים, וסחפו איתם מתנדבים רבים, ששמחו להושיט יד ולהצטרף למיזם. יחד עם צוות המינהל לשרותים חברתיים נכתבה תוכנית שנתית בה יגיעו משתתפי המיזם פעם בחודש לבית של לקוח רווחה קשיש ויצבעו את ביתו.

אתמול נצבעו ושודרגו שני בתים של קשישים, בסיוע אנשים טובים ונערי קבוצת הכדורגל עירוני איתוראן קריית שמונה שתרמו את חלקם.

הכדורגלנים של איתוראן במהלך השיפוץ

אז איך המיזם הזה פועל בעצם? מנהלי המיזם הם הצוות המוביל של "בונים קריה": שירה גרבלר, משה וורקו וירדן קוצר.

המדור הקהילתי במנהל לשירותים חברתיים בראשותה של עו"ס מימי צדוק מתכלל את הפרויקט מטעם הרשות.

המדור לאזרחים ותיקים במנהל לשירותים חברתיים בראשותה של עו"ס חני בן שבת מפנה את הבקשות לעו"סיות במדור שממליצות על לקוחות הרווחה (האזרחים הוותיקים), שבהמשך לביקורי הבית זקוקים לסיוע הנ"ל.

לאחר ביקור בית ראשוני של צוות 'בונים קריה', אליו מתלווה עו"ס  של הקשישים, נערך הליך של תיאום ציפיות ונקבע מועד לביצוע הפרויקט.

המתנדבים מתחייבים לסודיות, מתבקשים לפרסם רק את עצמם, מתחייבים לפעול ברגישות ובכבוד כלפי הקשישים שניאותו לפתוח בפניהם את ביתם וליבם.

ראש העיר אביחי שטרן הגיע להודות באופן אישי לאנשים הטובים של המיזם ולאלו שפועלים כדי להפוך את העולם שלנו למקום טוב ויפה יותר. "מחמם את הלב לראות אנשים נהדרים ובעלי עסקים מקומיים שתורמים רבות  לקהילה שלנו. תודה לסטודנטים על המיזם ולכל מי שמסייע לנו לעשות טוב למען האחר", אמר ראש העיר.

בעירייה ביקשו להודות ללקוחות הרווחה – האזרחים הוותיקים, שלא מפסיקים להעריף תודות ומחמאות, לצוערים שיזמו את המבצע, לעובדי המנהל לשירותים חברתיים ולארגונים ולגופים  השונים שמסייעים ותורמים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: