יום ראשון, 31 במאי 2020, ח' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

כשתגדל תהיה רופא

צוות מרכז בריאות הילד של "שירותי בריאות כללית" בקריית שמונה קיים פעילות ייחודית לילדים שחושפת אותם לעולם הרפואה כבר בגיל צעיר

פורסם בתאריך:


אחד הקשיים הגדולים שהורים חווים עם ילדיהם הוא הפחד לגשת למרפאה ולערוך בדיקות. כללית מבינה את הקושי ולכן השיקה פעילות ייחודית לילדים שחושפת אותם לעולם הרפואה כבר בגיל צעיר.

צוות מרכז בריאות הילד בקריית שמונה הכיר לילדים במהלך הפעילות את עבודת הרופאים והאחיות על ידי חשיפתם לאביזרים מיוחדים ובטיחותיים המותאמים לגילם.

במהלך הפעילות, הילדים לבשו את מדי הרופאים והאחיות, ענדו סטטוסקופ, למדו על עולם תרופות, מדדו חום, לחץ דם וחבשו את הוריהם ובובות.

בהמשך הערב, הגיע ליצן רפואי, ששיחק עם הילדים במשחק תפקידים. הליצן דימה חולה והילדים טיפלו בו. הליצן הרפואי העביר לילדים חוויה משעשעת, מצחיקה ובלתי נשכחת על ידי מיומנויות הטיפול הייחודיות של ליצנות רפואית.

לדברי ד"ר יוסף גלושטיין, מנהל מרכז בריאות הילד בקריית שמונה "ההתייחסות לילדים היא שונה. ילדים הם לא מבוגרים. צריך לדבר איתם בשפה שלהם, במושגים שלהם, בדימויים המתאימים לעולם שלהם. אנחנו מבינים את הקושי שהם חווים לקראת בדיקות לכן, השקנו פעילות ייחודית שתחשוף אותם לעולם הרפואה כבר בגיל צעיר. על ידי הפעילות אנחנו מצליחים להפיג הרבה מהחששות שלהם".

"לכללית מודל ייחודי של מרפאה המרכזת את כל ההתמחויות והמומחים בתחום רפואת הילד במקום אחד. תחת קורת גג אחת, ניתן לקבל שירותי רפואה מצוות מומחים ברפואת ילדים.

יש סיפוק מאוד גדול לראות את הילדים והוריהם יוצאים עם חיוך לאחר שביקרו במרפאות של כללית" סיכם ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: