יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

מה אתם יודעים על משבר האקלים?

המכללה האקדמית תל-חי ומכון המחקר מיגל מזמינים לקורס חדש של פרויקט "אקדמיה בכיכר" שיעסוק בנושא הטעון של משבר האקלים וההתחממות הגלובלית

פורסם בתאריך:


משבר האקלים הפסיק כבר מזמן להיות נושא שמעניין רק מדענים. המשבר הפך לאחד הנושאים החמים בתקשורת וגם בפוליטיקה. הנושא הזה כל כך שנוי במחלוקת עד שלאדם מן השורה קשה מאוד להבחין בין אמת מדעית לדיסאינפורמציה או תעמולה.

עכשיו ישנה הזדמנות לכל מי שרוצה להבין מה בעצם קורה בכדור הארץ שלנו. האם המצב באמת מדאיג, ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב. המכללה האקדמית תל-חי ומכון המחקר מיגל פתחו קורס חדש במסגרת  "אקדמיה בכיכר": שיעסוק במשבר האקלים.   

הקורס יתקיים במתנ"ס ארתור פוקס בקרית שמונה, ויתפרס על פני שישה מפגשים, מדי יום שני בשעה חמש אחר הצהריים. נושא הקורס צמח מתוך יוזמה מעוררת השראה של פעילי סביבה מהגליל: אפרת יהל פינגר, עמית הרפז, אורה המר ודנה אפרתי פיליפ.

הקורס יפגיש את הציבור עם ידע מקומי, לצד ידע אקדמי שצברו החוקרים ד"ר ינאי פרחה מהחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי וד"ר דיוויד דוניץ ממכון השל.

המרצים בקורס ינסו לעשות סדר בנושא ולאפשר לשומעיו להיות מסוגלים להבחין בין עובדות לדיעות, וגם להראות כיצד יכולים כל אחד ואחת ממשתתפי הקורס לעשות שינוי קטן למען כדור הארץ בתחום הרלוונטי לחייו או לחייה. 

"בקורס נדון בגורמים הפיזיים לשינויי הטמפרטורה במאתיים השנים האחרונות, תוך התמקדות בהיבטים האנושיים והכלכליים, מסביר ד"ר ינאי פרחה. בנוסף, "נדון בנושאים, שלכאורה כלל אינם קשורים למזג האוויר: צרכנות, חסמים התנהגותיים ופסיכולוגיים לשינוי הרגלים, ויעשה שימוש גם בפאנלים וב"חכמת ההמונים" לצד ההרצאות",

"אומנם הגשם יורד על כולם בצורה שווה, ושינוי האקלים אמור להשפיע על כולם, אך עבורינו, תושבי האזור העשיר בישראל, הקורס הזה רלוונטי במיוחד, מבחינת מגוון החי והצומח.

"אולי יותר מכל אזור אחר, העתיד הכלכלי, התיירותי ואפילו הרפואי של המקום היפיפיה הזה מושפע מאד משינויי בצורת, גשמי זעף, הצפות, הכחדת מינים וכמובן שלל המחלות הנלוות לשינויים הללו" אומר זהר שיף, מנהל פרויקט אקדמיה בכיכר "אני מזמין את כל תושבות ותושבי האיזור לבוא ולקחת חלק בקורס חשוב זה".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: