יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

סבסוד הצהרונים בשנה הבאה מוטל בספק

דחיית הקמת הממשלה עד לאחר הבחירות החוזרות, עלולה לגרום לאי סיבסוד הצהרונים, והדבר יאלץ הורים בישובים בדירוג סוציו-אקונומי 4, כדוגמת קרית שמונה, לשלם עד מעל 700 שקלים בחודש עבור הצהרון. יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, התריע בפני ראש הממשלה על המצב

פורסם בתאריך:


בעיריית קרית שמונה התקבל השבוע מכתב מיו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ובו הוא מעדכן את ראשי הרשויות המקומיות על האפשרות שהחל מתחילת שנת הלימודים הבאה, לא יהיה סבסוד לצהרונים. המשמעות עבור ההורים היא הוצאה כספית ניכרת בנוסף על מה שהם משלמים כיום. מדובר בסכום שנע בין 300 שקלים ועד 758 שקלים.

ביבס כבר פנה במכתב לראש הממשלה בנושא, בבקשה להתערבות מיידית. ממכתבו עולה כי הסיבה להפסקת הסבסוד של הצהרונים היא משום שסבסוד זה מתבסס על החלטת ממשלה, שתוקפה יפוג בסוף שנת הלימודים הנוכחית.

במצב רגיל הממשלה היתה מחדשת את הסבסוד, אך מכיוון שהבחירות לכנסת נדחו, ונכון לעכשיו ישנה ממשלה זמנית, ההחלטות מהסוג הזה נדחות עד הבחירות והקמת הממשלה החדשה.

ההחלטה נוגעת לכל הישובים עם סיווג סוציו-אקונומי מ-4-10, וזה כולל ישובים כמו קרית שמונה, קצרין, או חצור הגלילית. אם לא יימצא פתרון לבעייה ההורים בישובים אלה יצטרכו, החל מחודש ספטמבר הקרוב, להוציא מכיסם סכום לא קטן, ועבור רבים מהם זו הוצאה שתקשה מאוד על מצבם הכלכלי.

בהודעה מטעמו, אמר ביבס: "נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת שההורים לא יהיו שבויים של המצב הפוליטי הבעייתי והקיפאון התקציבי. הקלה מהנטל ומתן שירותי חינוך איכותיים עומדים בראש מעיינינו ולא נסכים להתפשר בנושא הזה, כאשר ל64,480 תלמידים חסרות כיתות לימוד והורים משלמים מאות שקלים בחודש על צהרונים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: