יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

סדנת תמיכה למשפחות חולי דמנציה אלצהיימר

אגף הרווחה בקרית שמונה יקיים בתקופה הקרובה סדנה מיוחדת לבני משפחה של חולי דמנציה ואלצהיימר. בסדנה יוכלו המשתתפים ללמוד על המחלה ומאפייניה, ולקבל כלים משמעותיים שיסייעו להם להתמודד עם המצב

פורסם בתאריך:


דמנציה היא תופעה של נזק בלתי הפיך במוח ומאופיינת בסדרת סימפטומים ביניהם: אובדן זיכרון, קשיים בחשיבה, קשיים בפתרון בעיות ובשפה, ירידה תפקוד היומיומי , שינויים בהתנהגות ובמצב הרוח. דמנציה יכולה להיגרם ממספר סיבות, ובעיקר על ידי מחלת האלצהיימר.

כאשר מישהו מבני המשפחה חולה בדמנציה התפקוד שלו נפגע קשות, והוא הופך לנטל על כתפי המשפחה. כדי לסייע למשפחות שמתמודדות עם המצב הזה תתקיים בקרית שמונה החל מיום שני הקרוב סדנת תמיכה. סדנת התמיכה הזו מתקיימת בקרית שמונה כעשר שנים, והשנה הסדנה ממומנת גם על ידי חברת עמידר באמצעות פרויקט שיקום שכונות.

מנהלת המדור לאזרחים וותיקים באגף הרווחה בעירייה, חני בן שבת, אומרת שקיימת כיום עליה במקרים של שבץ מוחי, דמנציה ואלצהיימר, ולכן יש גם יותר בני משפחה של אותם חולים, שמתמודדים עם הנטל הזה.

"זו התמודדות קשה", מבהירה בן שבת. "חלק מהקושי נובע גם מחוסר ידע והיכרות עם התופעה, ולכן הסדנא הזו חשובה. יש, פרט לטיפול היום יומי, גם סוגיות משפטיות, והתמודדות כלכלית. הסדנה תלווה בהנחיה מקצועית של עובדת סוציאלית ובאנשי מקצוע נוספים: פסיכוגריאטר, עו"ד שיתמקד בנושאים כגון: ירושות, ייפוי כח מתמשך, אפוטרופסות, מידע וכלים במיצוי זכויות ועוד".

ההשתתפות בסדנה יכולה לתרום באספקט נוסף והוא עצם המפגש הקבוצתי. הסדנה מהווה במובן מסוים סוג של קבוצת תמיכה. המשתתפים מגלים שהם לא לבד בסיפור, ויכולים לחלוק עם אחרים את הקשיים, ואולי גם לקבל טיפים מהניסיון של אחרים.  

מדובר בסדנה בת 10 מפגשים שתתקיים פעם בשבוע בימי שני בין השעות 17:00 עד 19:00 במרכז יום לקשיש, רח' שפרינצק 55.

הסדנה הראשונה תתקיים ביום שני 18.11.19.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: