יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

שיט בסירה בנחל הזהב, מי היה מאמין!

עיריית קרית שמונה יזמה הפנינג מיוחד לילדים והורים בפארק הזהב, שנהנו משלל פעילויות, ובהן גם שיט בסירות קטנטנות. פארק הזהב חוזר להיות מרכז פעילות כפי שהיה בימיה הראשונים של קרית שמונה

פורסם בתאריך:


ביום ראשון השבוע התמלא פארק הזהב בקרית שמונה במאות ילדים והורים שבאו ליהנות מהפנינג שהתקיים כחלק מחגיגות שנות השבעים להקמתה של העיר.  בהפנינג הזה היו מתקני שעשועים לילדים כמו מגלשות מתנפחות, ועוד שלל מתנפחים למיניהם, אותם ניתן לראות בכל הפנינג מהסוג הזה.

אבל היה גם משהו חדש ולא שגרתי, שיט בסירות קטנטנות בנחל הזהב, או לייתר דיוק בבריכה שהיא חלק מהנחל. הילדים, כך ניתן להתרשם, ניהנו מאוד מהחוויה הרטובה ביום קייצי. הם הניעו את הסירות באמצעות פדלים, וגילו שזה לא כל כך פשוט להתקדם בכוח הרגליים בלבד.

ההפנינג הזה ממחיש את הפוטנציאל שקיים בפארק הזהב כמקום בילוי לתושבי העיר. פיתוחו ושימורו של פארק הזהב היה חלק מהמצע של ראש העיר, אביחי שטרן, ועכשיו מתחילים לראות את היישום של ההבטחה הזו בשטח.

זה לא שהכל פשוט וקל בעניין הזה. לפני כחודש וחצי פרצה שריפה בפארק הזהב, שגרמה לנזק גדול לחי ולצומח במקום. בזכות נחישות של כוחות הכיבוי השריפה לא התפשטה לבתי מגורים שסביב לפארק.

בעקבות השריפה הזו פעלה העירייה להדק את הפיקוח על הנעשה בפארק, והוחלט לאסור על הבערת אש בתוך הפארק. לאיסור הזה יש משמעות הן במניעת שריפות נוספות, והן בכך שכאשר אי אפשר להבעיר מנגלים בתוך הפארק, יש פחות מוטיבציה לנופשים שאינם תושבי העיר להגיע למקום, ולהפוך אותו למזבלה.

בשלושת העשורים הראשונים של קרית שמונה נחל הזהב היה מוקד של חיי החברה והתרבות העירוניים. הנחל היה אז שופע הרבה יותר מאשר היום, ואפשר היה ממש לשחות בו. את הזרימה השופעת שהיתה בנחל, לא ניתן יהיה להחזיר בטווח הנראה לעין, אבל ההפנינג השבוע הוכיח שגם עם פחות מים, אפשר לחדש את מרכזיותו של הפארק כמקום בילוי לתושבים.

בישיבת המועצה האחרונה, ראש העיר, אביחי שטרן, דיבר על פעילות הקיץ הענפה שצפוייה, כמו ההופעה של רותם כהן שתתקיים מחר באמפי שבפארק. זה חלק מהמהלך שנועד להחזיר לפארק את מרכזיותו בחיי העיר.

תוכנית הפיתוח של הפארק, שהעירייה מקדמת בהשקעה של 8 מיליון שקלים, אמורה לשדרג את הפארק באופן שיחזק עוד יותר את הפארק כמוקד לחיי החברה והתרבות בעיר. יחד עם זאת נדרשת מחשבה רבה בתכנון הפיתוח כך שהטבע והנוף יישמרו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
כל הכבוד לכל המארגנים
נתן | 16:24   16.07.19