יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

סרנדה לעדה

עדה גיל, סטודנטית לעבודה סוציאלית במכללת תל חי, עשתה את הסטאז' בהוספיס גליל עליון, והתחברה מאוד למטופלים ולצוות. כעת, לאחר שקיבלה את התואר, היא תמשיך בהוספיס, כעובדת מן המניין

פורסם בתאריך:


כמו הרבה סטודנטים לעבודה סוציאלית בעשור האחרון, גם עדה גיל ממושב קשת בגולן עשתה את ההתנסות המעשית שלה בשנת הלימודים האחרונה בהוספיס גליל עליון. אלא שעדה איננה סטודנטית סטנדרטית. ראשית, היא כבר לא בתחילת דרכה ומאחוריה ניסיון חיים לא קטן ושנים של עבודה. שנית, בשונה מכל קודמיה עדה לא פרשה לדרכה בתום שנת ההתנסות.

היא בחרה לעסוק במקצוע החדש במסגרת ההוספיס, בשלב ראשון כמתנדבת. היא החליקה לצוות ההוספיס כמו יד לכפפה, ובתום השנה איש לא זכר שהיא סטודנטית. רק טקס קבלת התואר האקדמי במכללת תל חי, הזכיר לכולם שהיא סטודנטית. כעת, עדה הפכה לחלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי בלב ועם תואר.

הבחירה של עדה גיל להמשיך בהוספיס גליל עליון אינה דבר מובן מאליו. הוספיס גליל עליון מטפל בחולים סופניים. העבודה עם חולים אלה מצריכה תעצומות נפש, ומידה גדולה מאוד של רגישות ואמפטיה.

עמותת "הוספיס גליל עליון" הוקמה ע"י פרופ' ננסי קרוליין ז"ל בשנת 1994. הצורך עבורו הוקמה הינו מצוקתם הייחודית של חולים במחלות שאינן ניתנות לריפוי. משפחה שאחד מחבריה סובל ממחלה סופנית מוצאת עצמה במצוקה קשה ביותר, הגוברת לקראת מותו.

ליווי ההוספיס מקל על סבלו של החולה, מעצים את בני המשפחה ומאפשר להם לקחת חלק פעיל בטיפול ביקיריהם. ייחודו של הטיפול הפליאטיבי הוא ברב- מקצועיותו. הוא מקיף תחומי טיפול שונים הנוגעים במכלול האורגניזם האנושי – גוף, נפש, אינטלקט וגם סביבה משפחתית וחברתית. הטיפול כולו ניתן בבית החולה והוא ממוקד בחולה ובסביבתו – ולא במחלה, שכאמור אינה ניתנת לריפוי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: