יום ראשון, 07 ביוני 2020, ט"ו סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

"עירי קריית שמונה"

התלמידים שהשתתפו בפרויקט "עירי קריית שמונה", בו הם לומדים על עברה של העיר, קיבלו את הספר שכתב יונדב מזרחי ז"ל, "משל האצבעות" שמלמד אותנו על כוחו הקסום של שיתוף הפעולה

פורסם בתאריך:


אתמול נערך בפארק הזהב יום שיא לימודי לתלמידי כיתות ד' מבתי הספר בקריית שמונה. לאורך השנה למדו התלמידים על עברה של העיר, על אתרים היסטוריים בעיר, על אירועים משמעותיים לאורך השנים ועל המנהיגים המקומיים מתחומים שונים זאת כחלק מלימודי מולדת, חברה ואזרחות.

יום השיא נערך במעמד ראש העיר עו"ד אביחי שטרן, סגנית ראש העיר והממונה על החינוך ד"ר אביב ויצמן זריהן, מ"מ וסגן ראש העיר אופיר יחזקאלי, מנהלת אגף החינוך סיגל כהן, מנהלת פסג"ה ליאת טובול, מנהלות בתי הספר, מחנכות כיתה ד', מנהלי אגפי העירייה ועובדי אגף החינוך. 

יום השיא התקיים ביום אזכרתו של יונדב מזרחי ז"ל, שהיה מנהל אגף החינוך ומנהל פסג"ה בקריית שמונה. מזרחי היה דמות חינוכית מוכרת שהחל את מסורת הלמידה על העיר. הטקס התנהל בנוכחות בני משפחתו.

אבישי מזרחי בנו של יונדב, סיפר על דמותו של אביו והדרך החינוכית המיוחדת בעבודתו כמנהל. התלמידים שהשתתפו בפרויקט "עירי קריית שמונה" קיבלו את הספר שכתב יונדב מזרחי ז"ל, "משל האצבעות"  שמלמד אותנו על כוחו הקסום של שיתוף הפעולה.

השנה הנושא המרכזי בלימודי עירי קריית שמונה היה בסימן "אחדות וייחודיות", ובמסגרתו למדו התלמידים כיצד ניתן לקיים קהילה שיש בה גוונים שונים, תוך שמירה על סובלנות וקבלת האחר.

ראש העיר אביחי שטרן, נכח ביום השיא, ואמר לתלמידים: "אין עבר בלי עתיד ואין לנו זכות קיום אם לא נלמד, נכבד ונוקיר את האנשים שבנו את קריית שמונה. אני גאה בתלמידי העיר על  הבקיאות שהם מגלים בנעשה בעיר, בעבר ובהווה. אין לי ספק כי ככל שיודעים יותר דברים על עירנו, כך גם מתחברים ואוהבים יותר את קריית שמונה", אמר ראש העיר עו"ד אביחי שטרן.

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך ד"ר אביבה ויצמן זריהן, הוסיפה: "הפרויקט 'עירי קריית שמונה' הינו עמוד התווך שקבע יהונתן מזרחי ז"ל, אחד מאושיות החינוך של העיר. על עמוד תווך זה, אנו נמשיך ונבנה את המורשת והגאווה העירונית שלנו בשיתוף פעולה ובאחדות. רק כך ננצח".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: