יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

קיבלו מלגה ויתרמו לקהילה

17 סטודנטים מקרית שמונה קיבלו מלגות לימודים בסך 10,000 שקלים שמומנו על ידי מפעל הפיס ומגבית קנדה.

פורסם בתאריך:


אתמול נערך במרכז צעירים בית החאן בקריית שמונה טקס חלוקת מלגות "מגבית קנדה" ומפעל הפיס לשנת תש"ף .

את המלגה קיבלו 17 סטודנטים בני קריית שמונה הלומדים באחת מהאוניברסיטאות או המכללות הפרטיות ברחבי הארץ. מדובר במלגות לימודים במימון מפעל הפיס ותרומת מגבית קנדה.

הסטודנטים מקבלי המלגות התחייבו לבצע 100 שעות עבודה למען הקהילה כתנאי לקבלת המלגה. מרכז הצעירים מארגן לסטודנטים פעילויות למען הקהילה באופן גמיש, כך שזה לא יפגע בשגרת הלימודים. יש גם קבוצת ווטסאפ שמעדכנת את הסטודנטים בפעילויות למען הקהילה שמתבצעות בעיר, והסטודנטים, אם זה מתאים להם, יכולים לקחת בה חלק.

ישנם סטודנטים שלומדים במוסדות אקדמיים מרוחקים, ואינם יכולים להשתתף בפעילות למען הקהילה בקרית  שמונה. לאותם סטודנטים יש אפשרות לבצע את הפעילות למען הקהילה באזור הקרוב למקום לימודיהם. הם רק צריכים להביא אישור מהמוסד בו הם התנדבו, וזה נרשם להם כשעות התנדבות כחלק מתנאי המלגה. 

הסטודנטים שקיבלו את המלגות היו צריכים לעמוד בסדרה של קריטריונים. כך למשל הם היו צריכים להוכיח מצב סוציו אקונומי, לימודים של מינימום 23 שעות שבועיות בסימסטר, שירות בצה"ל או שירות לאומי. עדיפות למי ששרתו בצבא כלוחמים. 

בסך הכל ישנם למעלה ממאתיים סטודנטים מקרית שמונה שמקבלים מלגות. ההסדר עם מפעל הפיס הוא שהמפעל מממן 5,000 שקלים מתוך המלגה, והשאר מגיע מקרנות שונות, כמו מגבית קנדה, קרן גרוס, קרן אור מצרפת ועוד. 

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, בירך את מקבלי המלגות ואמר להם: "אני רוצה לומר לסטודנטים מקבלי המלגות, כי יחד עם השותפים שלנו נמשיך לעשות ולתמוך בכם, על מנת שתקופת הלימודים הזאת תעבור ללא דאגות ובצורה החלקה ביותר.

קריית שמונה תמיד תהיה עבורכם בית. העובדה שהשנה מקבלי המלגות ישתתפו בתוכנית מחוברים בשיתוף מפעל הפיס וצוערים לשלטון ודאי תתרום להידוק הקשר של הסטודנטים עם הקהילה הנפלאה של קריית שמונה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: