יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

קסדה במתנה לכל רוכב אופניים חשמליים

ביום המודעות לרכיבה בטוחה, שהתקיים בקרית שמונה, חולקו 100 קסדות מגן לנערים ונערות שברשותם אופניים חשמליים

פורסם בתאריך:


משבר הבטיחות בדרכים שנוצר במדינה כתוצאה מכניסתם לשימוש של אופניים וקורקינטים חשמליים, מחייב התגייסות כוללת הן באכיפה, והן בחינוך והסברה. בקרית שמונה נעשה היום צעד חשוב בכיוון הזה. זאת במסגרת יום המודעות לרכיבה בטוחה באופניים חשמליים.  

השיטור העירוני בשותפות עם הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול, הרלב"ד ואגף הספורט בעיריית קריית שמונה הקימו 3 עמדות הסברה וחלוקת קסדות בבתי הספר דרכא דנציגר, דרכא המתמיד וברנקו וייס.

ראש העיר אביחי שטרן ומפקד משטרת קריית שמונה סנ"צ איאד פרג' נפגשו עם בני הנוער, שוחחו עימם על חשיבות רכיבה בטוחה וחילקו חומרי הסברה בנושא. סה"כ חולקו 100 קסדות לנערים ונערות שברשותם אופניים חשמליים וכל אחת ואחד מהם חתמו על אמנה לרכיבה בטוחה.

בפעילות הזו נכחו גם סגן ראש העיר יורם ממן, חבר מועצת העיר אלי ברמי, מנכ"ל העירייה יורם ביטון, מנהלי השיטור העירוני ליאור כהן ומפקד השיטור העירוני מפקח עזרא אל נקווה, סגן יחידת השיטור רס"ב צביקה עצמון ומנהלת בית הספר חניתה מעוז

אנשי הפורום הזה שוחחו באופן אישי עם הנערות והנערים על חשיבות השימוש בקסדה, והדגישו כי השימוש בקסדה מציל חיים שכן הוא עשוי להקטין ב-50% את הסיכוי לפגיעת ראש, שמהווה כ- 30% מהפגיעות של רוכבי האופניים בזמן תאונה.  

ראש העיר אביחי שטרן הודה למפקד משטרת קריית שמונה, לשיטור העירוני, לרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול ולרשות לבטיחות בדרכים על ארגון היום המיוחד, וביקש מבני הנוער בקריית שמונה לרכב בזהירות ועל פי כללי הבטיחות.

ראש העיר: "אנחנו רואים בשמירה על ביטחונם ובטיחותם של הילדים שלנו משימה ממעלה ראשונה, ולכן יזמנו את הצעד החשוב הזה של רכישת קסדות בטיחותיות, וחלוקתן לתלמידים שיש ברשותם אופנים חשמליים. אני קורא לבני הנוער והילדים להשתמש בכל אמצעי הבטיחות שברשותם, לשים קסדה על הראש כי זו חובה ובעיקר לרכב בזהירות כי בטיחות מצילה חיים".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: