יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

שלג בפעם הראשונה

לראשונה בחייהם: קהילת בני המנשה, המתגוררים בקרית שמונה, ביקרו בחרמון המושלג

פורסם בתאריך:


עשרות מבני קהילת בני המנשה המתגוררים בקריית שמונה ביקרו לראשונה בחייהם באתר החרמון ונהנו מהאטרקציות שמציע האתר למבקריו.

טיול משפחות בני המנשה לאתר החרמון היה ביוזמת המדור הקהילתי במינהל לשרותים חברתיים של עיריית קריית שמונה, והשתתפו בו עשרות ילדים ומבוגרים מבני הקהילה.

עבור חלק מבני הקהילה מדובר בפעם ראשונה בה  הם נחשפו למגע ולמראה של שלג. בנוסף, הם התנסו  לראשונה בחייהם בגלישה על מזחלות ובגלישת סקי. 

יהודה סינגסון שעלה ארצה יחד עם קהילת בני המנשה ומשמש איש הקשר בין הרשו לקהילה אמר כי: "באזור ממנו עלינו ארצה לא היה שלג. רק כשעלינו לישראל ראינו שלג בפעם הראשונה.

"חלק מבני הקהילה שהשתתפו בטיול לחרמון נדהמו ממראה השלג והיו בשניות הראשונות בהלם ממה שראו. זה היה פשוט מדהים. ראיתי את ההלם בעיקר אצל הילדים שנחשפו לראשונה לשלג ועוד התנסו בגלישה במזחלות ובסקי".

קצת היסטוריה: בני המנשה התגוררו בצפון מזרח הודו על גבול מיאנמר. במשך דורות, אלפים משבט “בני מנשה” שמרו על מסורת יהודית. בני מנשה מייחסים את עצמם לאחד מעשרת השבטים האבודים. במהלך שנת 2006 עלתה קבוצת העולים הראשונה ולאחר מכן עלו קבוצות עולים נוספות. כיום מתגוררים בישראל כ-3,000 מבני מנשה, אשר פזורים ברחבי הארץ. העיר קריית שמונה קלטה את בני הקהילה בשנת 2017. בעיר מתגוררות 33 משפחות מבני הקהילה.

המדור הקהילתי ברשות ערך מיפוי בקרב בני הקהילה ועלו צרכים מגוונים איתם הקהילה מתמודדת, ואחת המסקנות אליה הגיעו במדור היא  הצורך לקדם חוויות משותפות לכל בני המשפחה בסביבה הגאוגרפית בה הם חיים, והביקור בחרמון היה ממש מתבקש בעונה זו של השנה.

המשנה לראש העיר והממונה על התיירות והקליטה בעיר חבר המועצה אלכס קוראצ'ון אמר כי "הרשות תמשיך לתמוך וללוות את בני קהילת בני מנשה לאורך כל השנה בפעילויות ובאירועים רבים ומגוונים. הטיול לחרמון הוא רק חלק קטן ממה שאנחנו עשינו ונמשיך לעשות למענם. מדובר בקהילה מגובשת שתורמת רבות לחיי הקהילה שלנו".

"צריך לראות את החיוך והשמחה של הילדים המקסימים של קהילת בני המנשה כדי להבין את משמעות הביקור באתר החרמון מבחינתם" אמר ראש העיר אביחי שטרן, "זו זכות עבורנו לחוות איתם רגעים כאלה של שמחה ואושר. נמשיך לתמוך בקהילה המיוחדת הזו ולעשות הכל כדי שקליטתם בעיר תהיה מושלמת".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: