יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

תמיכה רגשית ומעשית למתמודדים עם מחלת הסרטן

שירה ג'רג'י וללי גרציה הקימו בקרית שמונה את "מרכז בריאה", שמעניק ליווי וסיוע לחולי סרטן מהגליל העליון והגולן. ראש העיר, אביחי שטרן, הגיע כדי לברך ולהודות להן על היוזמה החשובה.

פורסם בתאריך:


שירה ג'רג'י, שהקימה את מועדון "נשי אישי" בקרית שמונה, עסקה במהלך השנה האחרונה בסיוע לחולי סרטן, בעיקר בהסעתם לטיפולים בבתי החולים. לפני כחודשיים פנתה אליה ללי גרציה מקיבוץ דפנה, עם רעיון להקים מרכז סיוע לחולי סרטן.

גרציה, כמי שמתמודדת עם מחלת הסרטן, מכירה היטב את דרך היסורים שצריך לעבור כל מי שחלה במחלה הקשה הזו. ג'רג'י נענתה לאתגר, וכך תוך שבועיים הצליחו ג'רג'י וגרציה לארגן את המרכז החדש, המכוניה "מרכז בריאה", ולקיים ערב פתיחה אליו הגיעו 120 איש.

כמו שג'רג'י עושה במועדון נשי אישי, כך גם במרכז בריאה, הפעילות היא בהתנדבות, ואת המשאבים הנדרשים ג'רג'י משיגה מתרומות של אנשים טובים שמוכנים לעזור, בכסף בציוד, או בכל דבר אחר שיכול לסייע. בנוסף הצליחו ג'רג'י וגרציה לארגן כ-50 מתנדבים שמוכנים להקדיש מזמנם ומרצם לטובת העניין.

חולי סרטן מתמודדים במקביל עם קשיים הן בהיבט הרגשי, והן בהיבט המעשי, ובשני התחומים האלה מרכז בריאה מעניק סיוע. ישנם מפגשים שמתקיימים שלוש פעמים בשבוע, שמטרתם מתן תמיכה רגשית ומידע על דרכי ההתמודדות.

במקביל מרכז בריאה מסייע גם בזירוז תורים, בהסעות לטיפולים בבתי החולים, ובארגון ימי כיף לחולי הסרטן ובני משפחותיהם. במחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי זיו בצפת רואים בברכה את הפעילות של מרכז בריאה, ומתקיים שיתוף פעולה, כך גם עם קופת חולים מכבי.

חיזוק נוסף הגיע מראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, ששמע על היוזמה וראה לנכון לבוא ולברך את ג'רג'י וגרציה, ואת המתנדבים והתורמים.

מרכז בריאה מושתת על התנדבות ותרומות, ולכן כל מי שמעוניין לסייע יכול לעשות זאת דרך הקישורים הבאים:

רוצים להתנדב, זה הלינק להרשמה

https://lp.vp4.me/jaao

רוצים לתרום זה הלינק 

 https://mobile2/pb-idb-prod-web.payboxapp.com/?v=j&g=5d0249477b698000148caf09&_branch_match_id=575611623549577006#/

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: