יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

כיתה למחוננים נפתחה בדנציגר

כיתת המחוננים הראשונה בצפון נפתחה בבית הספר דרכא דנציגר בקריית שמונה. 13 תלמידי כיתה ז' החלו בלימודיהם בכיתה, ובהמשך הפרויקט יצמח עד כיתה י"ב

פורסם בתאריך:


בשורה להורי תלמידים מחוננים. בבית הספר דנציגר בקרית שמונה נפתחה כיתת מחוננים. בשונה ממה שהיה קיים עד היום, שהמחוננים זכו רק ליום בשבוע העשרה במכללת תל חי, עכשיו מדובר בכיתה שתפעל 4 ימים בשבוע ויום נוסף התלמידים ימשיכו במכללת תל חי. 

אותם 13 תלמידים שהחלו את שנת הלימודים במסגרת הכיתה החדשה, עברו מבחני מיון מאוד מאתגרים ונמצאו מתאימים לסטנדרטים הלימודים הגבוהים שנדרשים בכיתה כזו. מדובר במסגרת אזורית. תלמידי הכיתה מגיעים מהישובים: קריית שמונה, קיבוץ להבות הבשן, קיבוץ דפנה, מג'דל שמס, עין קנייא, צבעון, כורזים ועוד.

אשת החינוך אלמוג קדוש נבחרה להיות המורה בכיתת המחוננים. רשת דרכא ועיריית קריית שמונה סייעו באיבזור חדשני ומתקדם לכיתת המחוננים.

 מנהלת בית הספר, חניתה מעוז, ומנהלת חטיבת הביניים, ויטל רוט, שמלווות את הפרוייקט מראשיתו, ביקרו אתמול יחד עם ראש העיר אביחי שטרן, סגנו וממלא מקומו, אופיר יחזקאלי, ומנהלת אגף החינוך, סיגל כהן, בכיתת המחוננים כדי להתרשם משדרוג הכיתה, ובעיקר כדי להכיר את התלמידים ולאחל להם הצלחה בשנת הלימודים שנפתחה!

פתיחת הכיתה היא סופו של מהלך שנמשך 3 שנים תמימות. לקח הרבה זמן לשכנע את משרד החינוך שיש הצדקה להקמת כיתה כזו במקום פריפריאלי כמו קרית שמונה. זה גם לא היה פשוט לשכנע הורים, וישנם כאלה שעדיין מהססים עם לצרף את ילדיהם. 

חלק מהעניין זה שהכיתה נפתחת בבית הספר דנציגר בקרית שמונה. להורים ששלחו את ילדיהם עד היום לבית ספר הר וגיא, או לבית ספר עמק החולה, יש לעיתים רתיעה מלשלוח ילד לבית ספר בקרית שמונה.

"להערכתי הרתיעה הזו תיעלם", אומר מנהל תוכנית המחוננים במכללת תל חי, ד"ר אופיר דגני. "פנינו לכמה בתי ספר באזור, ובדנציגר ובעיריית קרית שמונה הרימו את הכפפה. אני חושב שעקרונית זה נכון שכיתה כזו תמוקם בעיר המרכזית של האזור".

הקמת הכיתה למחוננים היא ברכה גדולה עבור המחוננים ועבור ההורים, שלא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם זה שיש להם ילד או ילדה מחוננים. "הילדים האלה יודעים את החומר הנלמד עוד לפני שהמורה מלמד אותו", אומר ד"ר דגני. "הם משתעממים בכיתה רגילה, וזה מוביל לכל מיני בעיות חברתיות. הם זקוקים למסגרת שתתאים להם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: