יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

גבעת שחומית אינה מזבלה

קבלן בניין שנתפס משליך פסולת בגבעת שחומית בקרית שמונה, נקנס ב- 4,000 שקלים. הוא נלכד בעקבות פעילות יזומה של השיטור העירוני.

פורסם בתאריך:


עיריית קרית שמונה מגבירה את האכיפה כנגד קבלנים המשליכים פסולת בניין במקומות אסורים. השבוע נתפס קבלן שהשליך פסולת בניין בגבעת שחומית. הקבלן זומן לחקירה ובסיומה קיבל דו"ח ונקנס בסכום של 4,000 שקלים. בנוסף קיבל הקבלן צו לניקוי המקום בו ביצע את העבירה.

זה לא מקרי שאותו קבלן בחר להשליך את הפסולת דווקא בגבעת שחומית. הגבעה הזו שהיא פנינת נוף, ותצפית מרהיבה על כל הסביבה, הפכה בשנים האחרונות לאתר מועדף לקבלנים שמחפשים דרך זולה להיפטר מפסולת הבניין. 

על פי החוק כל קבלן שמתחיל עבודות בניה, חייב להסדיר קודם כל את נושא פסולת הבניין. הוא חייב להצטייד באישור מאתר מוסדר, ובמקרה של קרית שמונה האתר הקרוב ביותר נמצא ליד גוש חלב. כאשר הקבלן מתמחר את עלות הבניה הוא צריך לקחת בחשבון את ההוצאה על הסעת הפסולת אל אתר ההטמנה, ואת ההיטל שהוא צריך לשלם עבור ההטמנה באתר המוסדר.

ראש העיר, אביחי שטרן, שם דגש על הגברת האכיפה בתחומים רבים הקשורים לאיכות החיים והסביבה בקרית שמונה. על המקרה הזה הוא אומר: "היתה שם עבודה יעילה של השיטור העירוני, יחד עם מצלמות וגביית עדות משכנים. נמשיך להילחם ללא פשרות נגד משליכי פסולת שמלכלכים את עירנו".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: