יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

גם אוספת וגם שוטפת

בקרית שמונה הוכנסה לשימוש משאית פינוי אשפה שמסוגלת להרים את המיכל, לרוקן את תכולתו, ואחר כך גם לבצע שטיפה של המיכל.

פורסם בתאריך:


עיריית קרית שמונה ביצעה בשנה האחרונה מהלך חשוב לשיפור נושא התברואה בעיר. מכולות האשפה הישנות (הצפרדעים) הוחלפו במיכלים חדשים מדגם המכונה "אלונה". הדגם הזה הוא לא רק נאה למראה, אלא גם חדשני באופן שבו ניתן לפנות את תכולתו.

יחד עם המיכלים החדשים נרכשה גם משאית ייעודית שאוספת את האשפה מהמיכלים ברחבי העיר. המשאית הזו, מצויידת במתקן איסוף חדשני שלא רק מרוקן את האשפה, אלא גם שוטף את המיכל.

מיכל אשפה מדגם "אלונה"

המשאית מצויידת בזרוע ארוכה שמתחברת לווים מתכתיים בחלקו העליון של מיכל האשפה. הזרוע הזו מספיק ארוכה כך שהיא מסוגלת להגיע אל המיכל ולהרים אותו, מבלי שצריך לגרור את המיכל לקרבת המשאית.

לאחר שהמיכל נמצא מעל המשאית, נפתחות דלתות בתחתית המיכל והאשפה צונחת לתוך מיכל גדול במשאית. אחרי שהתכולה נשפכה למשאית, המיכל מועבר אל מעל החלק האחורי של המשאית, ושם ישנו מנגנון שמבצע שטיפה בלחץ של פנים המיכל שנמצא עדיין מעל המשאית.

השטיפה הזו מייצרת כמובן תשטיף, כלומר מים מלוכלכים. המים האלה מתנקזים לתוך אגן מיוחד במשאית, כך שהם לא מזהמים בשום דרך את הרחוב. בתום השטיפה הזרוע מחזירה את המיכל למקומו ברחוב, והמשאית ממשיכה אל היעד הבא.

כמובן שמערכת כזו מתוחכמת היא גם יותר יקרה, אבל בעירייה אומרים שהמחיר שהם השיגו עבור מיכלי האשפה ו-2 משאיות פינוי, הוא כמעט אותו מחיר של האופציות הפשוטות יותר, שלא כוללות שטיפה של המיכלים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מנחם בגין 125
יצחק רחמים | 13:52   04.02.20