יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

לראשונה בקרית שמונה, מכלי אשפה מוטמנים

ליד בנייני מגורים ברח' אצ"ל בקרית שמונה, הותקנו שני מכלי אשפה מוטמנים בקרקע, ואינם בולטים מעל פני השטח. חברת "סלעי חרמון", ביצעה את הטמנת הפחים כחלק מפרויקט הבניה שלה במקום.

פורסם בתאריך:


חברת סלעי החרמון בהנהלת נאוף אבו ג'בל ממג'דל שמס סיימה בניית  שלושה בניינים ברחוב האצ"ל 21  ובהן 35 דירות אשר נמכרו ואוכלסו בערב חג הפסח. כניסתם של הדיירים למבנים לוותה בדרמה גדולה, משום שראש העיר עיכב את חתימתו על טופס 4 המאפשר איכלוס הבניינים. הדיירים, שרצו להיכנס לדירות לפני ליל הסדר, הפעילו לחצים כבדים על העירייה, ולבסוף הושגה פשרה. אחד הסעיפים בפשרה התקנת פחי אשפה מוטמנים.

חברת סלעי החרמון נדרשה להציב שני פחי אשפה מוטמנים בסמוך לבניינים בעלות של כ- 120 אש"ח. מכלי האשפה הוזמנו ע"פ בקשת העיריה מחברת אלון מתכת, הפחים הוטמנו ביום שלישי 5 דצמ' 2017. בשלב זה פחי האשפה המוטמנים הראשונים שהוצבו בקריית שמונה, לא יהיו בשימוש עד אשר תצטייד העיריה במשאיות פינוי אשפה ייחודים לפחי אשפה מוטמנים.

 יצוין כי במהלך השבוע התקיימה ישיבת ערר בוועדה לתכנון ובנייה בנצרת במטרה להאיץ את אישור התוכנית בסמכות מקומית לאישור המחסנים וסעיפים נוספים בפרויקט בהתאם למתווה שהוכן ע"י עיריית קריית שמונה, במסגרתו העמידה חברת סלעי החרמון ערבויות כספיות משמעותיות.  

הדרישה להצבת מכלי האשפה המוטמנים מעוררת כמה סימני שאלה. ראשית, מתי, והאם בכלל, העירייה תצטייד במשאית פינוי אשפה שמסוגלת לרוקן את מכלי האשפה המוטמנים. בשביל שני מכלים אין הצדקה לרכוש משאית כזו.

שנית, לא ברור איך הרעיון הזה של מיכלים מוטמנים מתחבר למגמה הכלל ארצית של מיחזור אשפה והפרדתה לסוגי אשפה שונים. בישובים רבים ברחבי הארץ זה כבר עובד. יש מיכל כתום לאריזות, מיכל סגול לזכוכית, ומיכל ירוק לפסולת אורגנית. לא ברור מה הטעם להשקיע בפחים מוטמנים אם המגמה הכלל ארצית, הולכת בכיוון אחר.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: