יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

מיכלי האשפה החדשים כבר הגיעו

בקרוב מאוד יפוזרו ברחבי קרית שמונה מיכלי אשפה חדשים, שיחליפו את המכולות הישנות (הצפרדעים) המהלך בוצע באמצעות קול קורא שפרסם המשרד להגנת הסביבה, שמימן את המבצע בסכום של למעלה מ-2 מיליון שקלים.

פורסם בתאריך:


לפני 3 חודשים ערכה עיריית קרית שמונה סקר בו התבקשו תושבי קריית שמונה לבחור מהו דגם מיכל האשפה המועדף עליהם מבין כמה אופציות.  הדגם שנבחר נקרא "אלונה", והמיכלים של הדגם הזה כבר הגיעו לקרית שמונה, ואמורים להיות מוצבים ברחובות העיר בזמן הקרוב.

המהלך הזה, והאופן שהוא בוצע מצביעים על שני שינויים מהותיים שהתרחשו בקרית שמונה מאז תחילת הקדנציה הנוכחית. האחד הוא, שנושא איכות הסביבה זוכה להתייחסות הולמת, ועניינים הקשורים לנושא זה מתחילים לקבל מענה.

השינוי השני הוא האופן שבו העירייה משיגה תקציבים מהגורמים הממשלתיים. זה נכון שלא מזיק לטפח קשרים אישיים עם שרים וחברי כנסת, ולפעמים זה גם יכול לשחרר חסמים בירוקרטיים, אבל עיקר העבודה צריכה להתבצע מול הדרגים המקצועניים במשרדי הממשלה.

יש לא מעט מקורות כספיים במשרדי הממשלה שניתן לגייס אותם אם מגישים בקשות בהתאם לקולות קוראים שמשרדי הממשלה מפרסמים. הסיפור של מיכלי האשפה החדשים ממחיש בדיוק את הדרך הזו.

עיריית קריית שמונה חברה באשכול גליל מזרחי וגולן יחד עם עוד 17 רשויות. האשכול השתתף בשם 18 הרשויות בשני קולות קוראים שפורסמו ע"י המשרד להגנת הסביבה וזכה לקבל סכום מצטבר של 36,535,982 ש"ח.

סכום זה חולק בן כל 18 הרשויות של האשכול, וחלקה של קריית שמונה הסתכם בסכום של 2,239,689 ש"ח. כאשר יתר הרשויות החברות באשכול בחרו לנצל את התקציב עוד בשנת 2018 לרכישת מיכלי אשפה או כל ציוד אחר. עיריית קריית שמונה לא פעלה בקדנציה הקודמת בנושא, ולא ניצלה את התקציב הזה.

הנהלת העירייה הנוכחית הבינה שאי ניצול התקציב הזה הוא החמצה גדולה, והחלה לפעול בכיוון זה. ב-1.4.2019 חתמה העירייה על הסכם לפינוי האשפה מול האשכול, שכלל גם את החלפת מכולות האשפה הישנות במיכלים החדשים. כפי שצוין המיכלים החדשים כבר הגיעו, ויוצבו ברחבי העיר בזמן הקרוב.

מנכ"ל העירייה, יורם ביטון, פרסם גם את הטבלה שבה ניתן לראות את סך כל הכסף, שהתקבל באמצעות הקול קורא של המשרד להגנת הסביבה, לכל הרשויות החברות באשכול, ובה מופיע חלקה של כל רשות, כולל קרית שמונה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: