יום ראשון, 07 ביוני 2020, ט"ו סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

מצא את ההבדלים

מצב התברואה בקרית שמונה בכי רע. מכולות האשפה הקיימות לא עומדות בעומס. ועל מיחזור בכלל אין על מה לדבר. ברשויות אחרות באזור קיימת מציאות אחרת, והתמונות מדברות בעד עצמן

פורסם בתאריך:


המשנה לראש עיריית קרית שמונה, אלי זפרני, מרבה להעלות סרטונים בכל פעם שאגף חזות העיר דואג לנקות איזשהו אתר שהיה מוזנח זמן רב. הוא מצטלם על רקע השטח הנקי, ומכריז "הבטחנו וקיימנו".

אבל בעיה בסיסית הרבה יותר זפרני לא הצליח לפתור עד היום. כמות מכולות האשפה בעיר אינה מספקת וקצב הפינוי שלהם לא תואם את הצרכים. לכן בעיקר בסופי שבוע, האשפה במכולות עולה על גדותיה, והתושבים בלית ברירה משליכים את שקיות האשפה ליד המכולה ולא בתוכה.

כך מדי יום ראשון בבוקר, התושבים שיוצאים לעבודתם נתקלים במראה האשפה הזרוקה בכל נקודה בה יש מכולה.

המצב הזה אינו גזירת גורל, ואפשר אחרת. ברוב הרשויות המוניציפאליות באזור כבר עשו את הצעד של בניית תשתית איסוף המתאימה למיחזור הפסולת. כך למשל בתמונה שלפניכם אפשר לראות איך בנויה עמדת איסוף אשפה שמאפשרת גם מיחזור של הפסולת.

כפי שאפשר לראות העמדה כוללת מיכל כתום לאריזות, מיכל ירוק לפסולת אורגנית, מיכל כחול לנייר, מיכל סגול לבקבוקי זכוכית, כלוב לבקבוקי קנקל פלסטיים, עמדת איסוף גזם וגרוטאות, ותיבה קטנה לאיסוף בטריות. התמונה הזו, אגב, צולמה ביום ראשון בבוקר.

הרשויות המקומיות שעברו לשיטת המיחזור חוסכות כסף. הם מצמצמות באופן ניכר את כמות הפסולת שמופנית להטמנה, וכך הן צריכות לשלם הרבה פחות היטל הטמנה. בקרית שמונה עוד לא ממחזרים, ולכן העירייה משלמת כסף מיותר לצורך הטמנת האשפה, כסף שאפשר היה למצוא לו שימושים אחרים יותר מועילים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
קרית שמונה מסריחה נקיון שואף לאפס0000 (ל"ת)
תושביל | 12:33   02.07.18