יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

הגננות והמורות למדו על מיחזור בחירייה

המחלקה לאיכות הסביבה של עיריית קריית שמונה ארגנה סיור לימודי בנושא מיחזור וקיימות לצוות החינוך לגיל הרך בעיר, בפארק חיריה סמוך לתל אביב. בשנה האחרונה נקלטו שני עובדים חדשים במחלקה לאיכות הסביבה בעירייה, ואחד מהם עוסק בנושא החינוך הסביבתי.

פורסם בתאריך:


המחלקה לאיכות הסביבה של עיריית קריית שמונה ארגנה סיור לימודי בנושא מיחזור וקיימות לצוות החינוך לגיל הרך בעיר. הסיור כלל ביקור בפארק המיחזור בחירייה ובמרכז לקיימות עירונית בדיזנגוף סנטר.

צוותי החינוך למדו כיצד המפגע של הר הפסולת בחירייה שהשפיע על איכות חיי התושבים, טופל והפך להיות אתר חינוכי מדגים לבעיית הטיפול בפסולת ולפתרונות שונים להתמודדות עם משבר הפסולת: שיקום אקולוגי של אתרי פסולת, הפקת דלק מפסולת במפעל ה- RDF וייצור ביוגז מגן מתאן הנוצר מהפסולת המוטמנת.

במרכז לקיימות עירונית בדיזנגוף, ראו הצוותים כיצד שומרים על הטבע העירוני בלב העיר הצפופה בישראל ואיך נלחמים בזיהום האוויר בעיר על ידי גידול צמחים על גג קניון דיזינגוף סנטר.

זה לא סוד שבמשך שנים רבות נושא איכות הסביבה בקרית שמונה הוזנח, ואיתו גם החינוך הסביבתי. ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן, התריע על כך בקדנציה הקודמת, כשהיה חבר אופוזיציה במועצת העיר.

שטרן טען אז שהעירייה לא מאיישת תקנים של עובדים במחלקת איכות הסביבה, וכתוצאה מכך המשרד להגנת הסביבה לא מעביר את המימון שמוקצה לצורך העסקתם.

המצב הזה השתנה. נקלטו שני עובדים חדשים במחלקה, כשאחד מהם מופקד על נושא החינוך הסביבתי, ופועל על מנת שנושאי סביבה וקיימות יהפכו להיות חלק מתוכנית הלימודים בבתי הספר. השתלמויות של מורות וגננות בתחום הזה הם חלק מהעניין, וכך גם הסיור שהתקיים לאחרונה. 

הסיור הינו חלק ממערך לימודי בנושאי חינוך סביבתי שהועבר בגני הילדים לאורך שנת הלימודים ובמטרה להעמיק את החינוך הסביבתי לגיל הרך ולהנחיל לדור הצעיר כבר מהגן את ערכי הקיימות לעתיד טוב וירוק יותר. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: