יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

איכות הסביבה בצפונט

איכות הסביבה

תן נגוע בכלבת נורה בשטח קיבוץ עמיר

התן נורה בידי תושב שחשב כי התן נגוע בכלבת, גופת התן נשלחה לבדיקה

פורסם בתאריך:


על רקע התפרצות מחלת הכלבת באזור הגליל התחתון והעמקים, גם בגליל העליון גברה הדריכות למקרים של כלבת, והתושבים לא לוקחים סיכונים

תן שנצפה ביום רביעי שעבר בשטח קיבוץ עמיר, נורה על ידי תושב שחשד שהתנהגותו המוזרה של התן מעידה כי הוא נגוע בכלבת. גופת התן נשלחה לבדיקת השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות בבית דגן, ולאחריה נמצא שהתן אכן היה נגוע בכלבת.

מנהל התברואה במועצה  האזורית הגליל העליון, מוטי שי, ציין כי אף תושב לא ננשך על ידי התן הנגוע, תושבים שהיו בסביבת התן קיבלו חיסוני דחף בראשית השבוע. כמו כן, חוסנו 85 חיות מחמד של תושבים מקיבוץ עמיר. שי הוסיף כי חוסנו גם רפתנים ובוקרים מעמיר ומיישובים נוספים.

במועצה ציינו כי לאורך השנה אותרו תשעה מקרים של תנים הנגועים בכלבת, וכי למרות התפרצות הכלבת בממדים רחבים בעמקים במזרח הארץ, אין בגליל העליון גידול במספר התנים שהתגלו כנגועים במחלה.  בעקבות אירועי הכלבת לאחרונה באזור עמק יזרעאל ועמק המעיינות, ביקשה המועצה האזורית הגליל העליון לגלות ערנות ולנהוג באופן הבא: בכל מקרה בו ראיתם חיית בר המתנהגת באופן מוזר, המנסה ליצור קשר או לתקוף אדם, יש להודיע באופן מידי לגורמים המוסמכים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: